14
fotot
Kesk-Küla (Optimist Public)

Kalaranna tänav 1 kinnistu arhitektuurivõistlusele laekunud üheteistkümne töö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ võistlustöö "Kesk-Küla". Töö autorid on Mihkel Tüür, Ott Kadarik, Viktoria Andrejeva, Marleen Stokkeby, Harri Kaplan, Kristi Tuurmann, Katerina Veerde ja Raul Kalvo. 

Žürii hindas Kadarik Tüür Arhitektid OÜ “Kesk-küla” töös tugevat ja selget üldist kontseptsiooni, millel on omanäoline linnaehituslik idee lahtise hoonestuse ja kvartalisisese osaliselt kaetud väljakuga, mida läbivad läbimõeldud liikumissuundadega jalgteed. Hoonestuse puhul hinnati nii katuseaedade ja rõdude lahendusi, mis arvestavad, et ala on eri tasapindadelt hästi vaadeldav, kui ka seda, et enamikul korteritest on head vaated kas merele, väljakule või tänavaalale. 

Arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ võistlustöö “Kesk-Küla” autor Mihkel Tüür sõnas, et nende arhitektuurse kontseptsiooni aluseks oli kvartalisse tekkiv südamik, mis looks linnaruumi täiendava väljaku. “Kalaranna kvartalis säilib Tallinnale omane rannapromenaad, kuid lisaks on ka kvartali-sisene väljak, mida ümbritseb 12-hoonest koosnev linnakeskkond,” rõhutas Tüür.

Arhitektuurivõistluse III koha vääriliseks tunnistati Arhitektuuribüroo Pluss võistlustöö “Merekodu” ja arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks OÜ võistlustöö “Marmelaad”.  

Žürii otsustas välja anda ka kaks eripreemiat arhitektuuribüroo Stuudio Tallinn tööle “Pärandmaastik” ja arhitektuuribüroo Didrihsons un Didrihsons SIA tööle “Klaiva”. 

Kõikide arhitektuurivõistluse töödega on võimalik tutvuda 22.veebruarist 26. märtsini Eesti Arhitektuurimuuseumis.

8 kommentaari

V
võidukaks  /   19:56, 20. veebr 2017
kuulutatud töö hooned ei sidustu ümbritseva miljööväärtusliku keskkonnaga - kuhu vaadati?!
K
k  /   01:14, 21. veebr 2017
Klaiva on huvitav- ajast ees,teised ajakohased.
V
Vahva ju.  /   01:24, 21. veebr 2017
Nüüd siis on renderdamine selgeks saadud ja mingit kribu-krabu klaasikillumängu aina paisatakse ette - õhupallid veel puudu.
Päris elus tuleb vast parem!
E
Erinevus rikastab  /   02:15, 21. veebr 2017
tolereerime!
.
....  /   11:27, 21. veebr 2017
ilupiltideks ilusad ju küll! Lisaks kõrgelt tihedalt täisehitamisele tuleks aga lisada REAALSED varjud vähemalt sügistalvise perioodi ajal. Meil käib päike madalalt ja merevaate imetlemisest saab kiiresti külma niiske ja masendavalt tumeda haisva mere kirumine, varjud mängivad rolli ka selles, kuidas kaob jäide kevadel. Ega's ilmaasjata seal omal ajal justnimelt kalarand olnud, mitte - vahemerelik uhke häärberite piirkond.
K
Kui need on parimad  /   18:27, 21. veebr 2017
Millised siis halvimad veel on?
M
mida  /   21:54, 21. veebr 2017
teha meie oludes rõduga, peale selle, et see ära klaasida!
N
nojah  /   01:00, 25. veebr 2017
rohelist võiks ka natuke olla!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias