Tartu bussijaam (Mari Luud)

Iga päev kell 16.30 Tartust Tallinnasse startiv buss alustab juba rohkem kui aasta aega teekonda bussijaama hoovi pool asuvalt platvormilt numbriga 7. Siiski leidub siiani reisijaid, kes pole mustast lambast teadlikud.

Iga õige bussireisija teab, et heade mõtete linnast Tallinnasse reisimiseks peab Tartu bussijaamas koha sisse võtma 1. platvormi juures. Sealt on pealinna bussid väljunud juba aegade algusest.

Möödunud aasta 1. veebruaril tõsteti aga kell 16.30 Tallinnasse väljuv buss ümber bussijaama teisel küljel asuvale platvormile nr 7. Kuigi muudatusest on möödas rohkem kui aasta, leidub ikkagi reisijaid, kes ootavad ka seda bussi harjumuspäraselt 1. platvormil ja seetõttu jääb neil Tallinna sõitmata. Nii oleks  juhtunud ka õpingute tõttu tihti Tallinna ja Tartu vahel pendeldaval Katil.

"Tahtsin Tartust Tallinnasse sõita paar pühapäeva tagasi. Mul oli veebist ostetud pilet kell 16.30 väljuvale bussile ja nii ma seisin ikka Tallinna platvormi juures, kuniks kell näitas 16.28. Siis hakkasin mõtlema, et tavaliselt on buss ikka vähemalt kümme minutit varem kohal. Kuidagi taipasin, et vaataks piletit ja seal oligi märgitud, et buss läheb platvormilt 7," rääkis naine.

"Jooksin siis oma kompsudega teisele poole maja ja jõudsin bussile sekundi pealt," lisas Kati, et tegemist oli tõelise vedamisega. Seda enam, et pühapäeva õhtul on enamus pealinna suunduvaid busse välja müüdud.

T grupp AS-i büroojuht Triin Parro sõnul on kell 16.30 startiv buss liinil Tartu-Tallinn ainuke, mis väljub platvormilt nr 7. Seda alates 1. veebruarist 2016.

"Uues bussijaamas on muutunud ainult see, et nr 2 peatus, mis oli algselt hoovi pool, viidi üle maja ette nr 1 taha. Ning kuna Tartu-Tallinn suunale tekkis Superbusi tulekuga lisaväljumisi, oli ainus võimalus panna kell 16.30 väljuv buss 7. platvormile, mis oli sel hetkel vaba," selgitas Parro.

Ta lisas, et  rohkem muudatusi pole Tartu bussijaamas tehtud, kuid neist vähestest informeerivad teenindajad reisijaid igal võimalusel. "Iga teenindaja, müües piletit, rõhutab alati platvormi numbrit, kust sõiduk väljub. Ühtlasi on see kuvatud ka meie kodulehel ning infotabloodel. Kui bussijuht näeb, et inimesi on bussis puudu, teavitatakse eraldi veel väljuhääldis platvormi number ning info bussi väljumise kohta."

3 kommentaari

J
Juts  /   11:47, 20. veebr 2017
Nujah...loll pea pidi ikka keha nuhtlus olema...
P
Peep Unkt  /   14:34, 20. veebr 2017
Kas Tartu on siis nii hirmus koht, et ellujäämiseks peab Talnasse minema!? :P
P
pärnakas  /   23:45, 20. veebr 2017
Tartu on hääbuv linn. RailBaltika valmib, kolivad veel tartusse jäänud inimesed koos Ülikooliga Pärnusse. Küll näete. Tartu on suletud ääremaa.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias