Jaak Mae 2003. aastal võistlemas Otepää MK-etapil (MATI HIIS (Õhtuleht))

Leebelt öeldes on Eesti murdmaasuusatamine praegu nii sügavas kriisis, kui veel olla saab ja seetõttu võib mõnigi spordisõber endalt enne eelolevat nädalavahetust küsida, et mis pagana pärast tasub üldse Otepää MK-etappi vaatama minna.

Aastate eest oli minek Otepääle suusatamist vaatama eestlastele kui palverännak, kust peale perega värskes õhus viibimise saadi suur sõõm teadmist, et oleme suusatamises üks maailma kõvemaid rahvaid. Hiljem selgus, et kõik ei ole nii lihtne.

Teisalt, kas praegused suusanoored peavad suusad üldse nurka viskama, sest ala on räsinud suured dopinguskandaalid? Kas nad peavad loobuma ühest lahedamast, meile kui põhjamaalastele nii loomuomasest spordialast? Ja kas nad ei ole ära teeninud, et rahvas tuleb neid koduraja äärde ergutama?

Suur roll eestlaste suusaarmastuse tekkes on olnud ETV ülekannetel, mis tänu Toomas Uba korraldajavõimetele olid teleekraanil 1974. aasta Faluni MM-ist alates. Toona meie atleedid tegusid ei teinud, aga seda enam oli põhjust kaasa elada soomlastele ja teistele skandinaavlastele.

Kuigi meil praegu suusatamises just kirkaid tegijaid ei ole ja võib-olla lähiajal pole ka tulemas, siis Otepää rajaäärseid palistavad spordifännid tõestaksid, et eestlane oskab ala nautida ka siis, kui omad mehed-naised suures mängus ei osale. Täpselt nii oli ju 70-ndatel ja 80-ndatel.

1 kommentaar

E
ei   /   01:26, 17. veebr 2017
tea küll et 70. ja 80. massid rajaääres oleks olnud , ajakirjanik on vist mingeid seeni söönud

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias