Kustutustekk on käepärane vahend pliidil süttinud toidu kiireks ja tõhusaks kustutamiseks. (Õhtulehe arhiiv)

Tulekahju tekkides on inimeste esimene refleks visata tulele vett, kuid kui toit pliidil süttib, ei tohi seda mingil juhul veega kustutama hakata.

Pannil põlevale õlile ei tohi vett visata, sest vesi tekitab leegilahvatuse ja inimene võib saada tõsiseid põletushaavu, hoiatab päästeamet. Samuti võib tulekahju sekundiga väga suureks paisuda.

Mida teha toidu süttimise korral?

1. Kööki tasub soetada kustutustekk ja hoida see toidutegemisel käepärast. Kui leek süttib, on vaja kustutustekk leegile asetada, sealjuures kaitstes oma käsi. Samuti võib väiksema leegi kontrolli alla saada seda potikaanega summutades.

2. Kui kustutustekk või potikaas on leegile asetatud, siis on vaja pliidiplaadi soojus maha keerata ja oodata kolde jahtumist, vastasel juhul võib leek uuesti süttida.

3. Intensiivsema leegi saab kustutada ainult tulekustuti abiga, seega on oluline, et inimestel oleks see kodus olemas. Kuivõrd vesikustuti ainult suurendab leeki ja võib tekitada plahvatuse, siis on soovitatav kasutada süsihappekustutit, vahtkustutit või spetsiaalset rasvakustutit ehk F-klassi kustutit. Pulberkustuti võib olla ohtlik, kuna lennutab põleva õli laiali.

4. Oluline on kasutada kustutusvahendit ka pärast leegi kustumist, et jahutada rasv alla süttimistemperatuuri.

Pajalapid pliidist eemale

„Isegi jahtunud pliidile ei soovita jätta ühtegi põlevmaterjalist eset, sest on olnud juhtumeid, kui pliidi nupud on hooletusest sisse lülitatud – kas käisid lapsed tehnikat avastamas või jooksid koduloomad üle puutetundlike nuppude ja tekkis tulekahju. Samuti ei tasu riputada pliitide kohale rätikuid, pajalappe ja teisi põlevmaterjale, mis võivad pliidile kukkuda,” rõhutab Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo peainspektor Armand Jürgenson.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias