Roy Orbison, „The Ultimate Collection” (Sony Music)

Imepärase USA laulja ja laulukirjutaja Roy Orbisoni värske plaat „The Ultimate Collection” on muusiku esimene arvestatav ja sealjuures väga põhjalik kogumik.

Plaadilt kuuleb Orbisoni pika soolokarjääri lugusid, kuid lisatud on ka paar pala 80-ndate lõpupoole korraks eksisteerinud supergrupi Traveling Wilburys ajast. Sinna muide kuulusid peale Orbisoni sellised maailmanimed nagu Bob Dylan, Tom Petty, Jeff Lynne ja George Harrison.

Kogu materjal on sisuliselt üks lõputu hittide paraad, lööklaul teise järel. Kellele istub just 60-ndate Ameerika popmuusika, saab siit kindlasti korraliku nostalgialaksu. Muide aastatel 1960–1964 figureeris ühtekokku koguni 22 Orbisoni lugu USA Billboardi singlite edetabelis.

Rock´n´roll, rockabilly, kantri, popballaadid – Orbisoni repertuaari ei saagi päris üheselt määrata. Kuid paljudest teistest sama mõõtu kuulsustest eristub ta eelkõige väga kirgliku, selgelt eripärase vokaali tõttu. Orbisoni esitatud ballaadid on emotsionaalsed, tundeküllased, südamesseminevad – pole ime, et igas vanuses naised tema ja ta muusika järele lausa hullud olid.

Palad, mida siit praktiliselt iga keskealine kuulaja teadma peaks, on „Oh, Pretty Woman”, „I Drove All Night”, „California Blue” ja muidugi „Love Hurts”, mille veelgi kuulsamaks laulis rokkansambel Nazareth. Minu isiklikuks lemmikuks jääb aga kindlasti aegade jooksul natuke vähem äraleierdatud, müstiliselt mõnus-mahe kulgemisega „She´s A Mystery To Me”.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias