Peaminister Jüri Ratas (Stanislav Moshkov (Õhtuleht))

Eesti välispoliitikat on tabanud justkui halvatus, sest olulistel teemadel julgevad välispoliitika kujundajad ühe vähem oma selge arvamuse välja öelda. 

Nii pole põhjust oodata, et Eesti riigijuhid arvaks midagi Donald Trumpist ja näiteks tema migratsioonipoliitikast. Keegi ei julge öelda: mulle Trump meeldib või ka vastupidi. Liitlassuhted kammitsevad.

Endalegi ehk märkamatult on Eesti riigijuhid võtnud omaks endise Prantsuse presidendi Jacques Chiraci omaaegse soovituse, et Balti riigid võiksid kasutada võimalust olla vait.

Pöörates pilgu sisepoliitikasse, on olukord täpselt sama. Meil on peaminister, kelle jutt on ümmargune nagu velg. Ei saagi aru, mida ta täpselt tahab. Kui juba juhid on ebamäärased, no mis enesekindlust ja mõtteselgust siis lihtrahvalt oodata.

On ebakindluse aeg, sündmused Gruusias ja Ukrainas, aga ka Brexit ja Trump on asetanud meid uude reaalsusesse. Aga kuskilt leiab alati ka lahenduse, kuskil on lunastaja.

Ta on täitsa olemas, ta on Mikita. Eestlastel on ilmselt vaja rohkem kui kunagi varem müüte ja enesekindlust ja just seda armastatud kirjanik praegusel segaduste ajastul pakub. Mõni lehekülg tema „Lingvistilisest metsast”, veerand tundi Mikita jutu kuulamist ja ühtäkki saab end jälle tunda enesekindla, erilise, maailmameistrina nii ellujäämises kui ka koduigatsuses. Mikita järgi elame ju maagilises Eestis ja meilt on kõigil teistel maailma rahvastel õppida.

5 kommentaari

T
Töömees Jüri on kastide kandmisel asendamatu.  /   09:09, 10. veebr 2017
Algkoolis õppimine ja muu taoline on võimeka tegelase aja raiskamine. Igale oma!!
K
kremlimeelne 5.kolonn  /   11:50, 10. veebr 2017
Ratase külmikus hoitav leping agressor putiniga ei luba agressori kohta midagi öelda. Ainult üks kummardamine ja lakkumine.
L
lfekalist  /   15:05, 12. veebr 2017
sellist juttu võin minagi vooliku kõrval ajada.
K
küsimus  /   21:19, 12. veebr 2017
Tüüpiline Reformi jutt ja hala.Küsiks kellel on siis kandiline jutt ja mis keeles peaks Ratas rääkima, et jutt ei tunduks mõnele ajuhiiglasele ümmargune.
T
T.Mets  /   16:23, 13. veebr 2017
Eesti on oma välispoliitikas niisama sõltumaru nagu Mongoolia, kellest ka midagi ei sõltu

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias