Seni puudus Pärnus ja Pärnu lähedal krematoorium. Uues renoveeritud hoones saab vormistada kõik lahkunu ärasaatmisega seotud toimingud alates transpordist kuni urni või kirstu muldasängitamiseni. (Mailiis Ollino)

Renoveeritud tavandihoonest sai helgelt mõjuv ning kompaktne matuseteenusekeskus.

Paide mnt Metsakalmistu juures asuv tavandihoone on nüüdseks rekonstrueeritud. Endisest kõledast hoonest sai ehituse käigus hele ärasaatmissaal koos matusetarvete- ja lillekauplusega. Lisaks rajati hoone juurde krematoorium koos 12-kohalise külmkambri ja ettevalmistusruumidega. Nädala eest pühitses tavandihoone ja krematooriumi sisse Pärnu Elisabeti kiriku õpetaja Tõnu Taremaa.

Pärnu krematooriumi juhatuse liikme Kaido Merila sõnul on krematooriumisse koondatud kõik matusevaldkonnaga seonduvad teenused. „Lähedase surm on raske sündmus, inimesed vajavad tuge ja professionaalset teenust, et korraldada väärikas ärasaatmine. Pärnu krematooriumis saab vormistada kõik need toimingud alates lahkunu transpordist kuni urni või kirstu muldasängitamiseni,” märkis Merila.

Infopäevad

Krematooriumi direktori Pille Mägi sõnul plaanitakse peale matusekeskuse tavapärasele tegevusele hakata korraldama teemakohaseid infopäevi nii eraisikutele kui ka kalmistute hooldajatele ja omavalitsustele. Infopäevadel kavatsetakse juttu teha sellest, millised on hauahoolduse tavad ja kuidas toimida lähedase surma korral. Samuti räägitakse pärimisõigusest ja sellest, kuidas muuta kalmistul käimine perekondlikuks sündmuseks ning antakse nõu, kuidas rääkida surmast lastega.

Senini puudus Pärnus ja Pärnu lähedal krematoorium.

Hoones tegutseb Granito OÜ hauakivide, kivist urnide ja piirdeaedade graveerimise töökoda ning kauplus. Lähitulevikus plaanitakse krematooriumi juurde rajada peieruumid ja urnimüür.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias