Värsked Tallinna uudised

GALERII | Mustamäe polikliiniku asemele ehitatav tervisekeskus sai nurgakivi 

Toimetas Gerly Mägi | Fotod: Teet Malsroos, 20. jaanuar 2017, 14:44
Foto: Teet Malsroos
Endise Mustamäe polikliiniku asemele rajatav Mustamäe tervisekeskus sai täna nurgakivi, millega anti hoog sisse hoone ehitustöödele.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluvas tervisekeskuses hakkavad hoone valmimise järel patsiente vastu võtma nii pere- kui ka eriarstid, samuti erialaspetsialistid – füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid.

Hoones leiavad oma koha ka apteek ja ortopeediliste abivahendite kauplus.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul tähendab Mustamäe tervisekeskuse valmimine uut algust ja uusi võimalusi mustamäelastele. "Mustamäe elanikud on ühe prioriteedina oma linnaossa soovinud just uut tervisekeskust ja selle nad tänavuse aasta lõpuks ka saavad," ütles Martinson.

Abilinnapea sõnul mõistis linnavalitsus, et vananenud sisu ja välimusega terviseasutust tuleb uuendada, mistõttu otsustati õlg alla panna juba projekteerimise etapist alates.

"Uus keskus tähendab ka puuetega inimestele ligipääsetavuse suurenemist ning paremaid töötingimusi meditsiinilisele personalile," sõnas Martinson.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks avaldas lootust, et uues tervisekeskuses saab patsient kätte kogu vajaliku ambulatoorse tervishoiuteenuse perearstidest eriarstide ja spetsiifiliste uuringuteni.

"Uus Mustamäe tervisekeskus loob väga head eeldused perearstide ja eriarstide koostööks selle nimel, et patsient saaks terviseprobleemide korral maksimaalselt abi,“ sõnas haigla juht.

Mustamäe tervisekeskus valmib plaanide järgi 2017. aasta lõpus ning hoone prognoositav maksumus on 6 miljonit eurot. Lääne-Tallinna Keskhaigla on uue tervisekeskuse rajamiseks taotlenud toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee