Värsked Tartu uudised

Lisatud video! Uudist parandatud.

FOTOD JA VIDEO | Purjus kaubikujuht purustas Tartu Tasku tõkkepuud (34)

Toimetas Kristin Aasma, 20. jaanuar 2017, 12:56
Foto: Politseivideo
Kolmapäeval veidi enne keskpäeva kihutas Tartus Taskusse suunduvale teele kaubik* ja sõitis puruks sealsed tõkkepuud. Politsei teatel oli sõiduki juht purjus ning põgenes sündmuskohalt. Reedel peeti kahtlustatav kinni ning võeti süüdimõistva otsuseni vahi alla.

Kolmapäeva lõunapaiku sai politsei teate, et Tartus sõitis Volkswagen Transporterit juhtinud mees hoogu pidurdamata otsa tõkkepuudele, mis asuvad Tasku keskusesse suunduval teel. Samuti rihtis masin maha tõkkepuude juures olnud elektroonilised seadmed ja andurid, edastas Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel.

Juht põgenes sündmuskohalt. Politsei asus kirjeldusele vastavat sõidukijuhti piirkonnast otsima.

"Ühel sõidukit otsima asunud patrullekipaažil õnnestus kaubikujuht juba Vabaduse puiesteel kinni pidada. Sõidukiroolis olnud 43aastase mehe kontrollimisel selgus ka põgenemise põhjus: ta oli alkoholijoobes,“ selgitas politseimajor.

"Tunnistajate ütlusi ja turvakaamera videosalvestust esialgselt hinnanuna võime tõdeda, et tegelikult oli tegu õnneliku õnnetusega. Joobes kaubikujuht ei tekitanud ainult suurt varalist kahju, vaid pani tõsisesse ohtu ka lähistel liikunud jalakäijad. Teeservas liikus paar inimest, kes ei oleks tõenäoliselt enda kaitseks saanud midagi ette võtta, kui suurel hool lähenenud kaubik kõnniteele oleks paiskunud," kirjeldas politseijuht. 

Kaubikujuht peeti sündmuskohal kinni ning toimetati menetlustoiminguteks uurija juurde. Sõiduki juhtimise eest joobeseisundis näeb seadus ette rahalist karistust või kuni kolmeaastast vangistust.

Reedel võeti prokuratuuri taotlusel eeluurimise ajaks kahtlustatavana vahi alla 43aastane Vadim. Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokurör Maarja-Liisa Sari sõnul on Vadimi ka varem joobes sõidukijuhtimise eest karistatud ning lisaks on tal hetkel ka liiklusrikkumiste eest kaks kehtivat väärteokaristust.

"Kahtlustatav sõitis kaubikuga päevasel ajal Tartu kesklinnas, kus samal ajal oli liikumas palju jalakäijaid ning oma joobe tõttu ei suutnud ta isegi parklast ilma avariid tegemata välja sõita. Ilmselgelt on selline inimene ohuks kõigile liiklejatele ning kahjuks ei ole ka varasemad karistused pannud teda oma käitumist muutma. Kõiki asjaolusid arvestades oli ainuvõimalik taotleda ta vahistamist," selgitas prokurör Sari.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee