Vaba aeg

Uudisteos, mis on kirjutatud spetsiaalselt Sireenile 

Kristjan Roos, 12. jaanuar 2017, 16:38
2011. aastal kokku tulnud Sireeni repertuaar varieerub vanamuusikast tänapäevase heliloominguni. Foto: Sireen
Helilooja Riho Esko Maimetsale meeldis Eesti üks ägedamaid koore Sireen niivõrd, et ta otsustas neile spetsiaalse loo kirjutada.

Sel reedel kell 19 annab kammernaiskoor Sireen Mustpeade majas (Pikk 26) kontserdi „I want to live”, mille raames tuleb esiettekandele Riho Esko Maimetsa spetsiaalselt koorile kirjutatud teos „Memorare”.

Helilooja ise on oma teose kohta öelnud, et „Memorare” on palve Neitsi Maarjale, et ta tuleks patustele appi: „Taoline alandlik tekst on näide kristlikust müstitsismist, mis mind üha rohkem paelub. On öeldud, et teatud muusika võrdub palvetamisega, mis on inimese püüe tekitada ühendust Loojaga.”

Sireeni president Triin Sakermaa märkis, et helilooja otsustas koorile loo kirjutada pärast Eesti kammerkooride festivali 2016. aasta kevadel, mil ta oli konkursil žüriiliige. Konkursil võitis Sireen A kategooria kammermees- ja naiskooride hulgas I koha ning pääses grand prix’ vooru. „Sireen jättis talle nii hea mulje, et tekkis soov koorile üks teos luua,” lisas Sakermaa.

Laiemale avalikkusele sai koor tuntuks tänu ühiskontserdile elektroonilise muusika grupiga Algorütmid Põhjamaade esimesel klassikalise muusika reivil. Peale selle on koor esitlenud briti punkbändiga The Membranes nende albumit „Dark Matter/Dark Energy”.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee