Värsked Tallinna uudised

Lugeja küsib: kas hajevil juht võib automaatpesulast veereda sõiduteele? (10)

Kristjan Väli, 3. jaanuar 2017, 17:39
Foto: Google maps/Kuvatõmmis
Õhtulehega võttis ühendust murelik lugeja, kelle auto hakkas pärast Statoili automaatpesula kasutamist veerema otse sõidutee suunas. "See on ju ohtlik, ma oleks võinud reka alla veereda. Käsipidur ei tohi ju selles moodsas pesulas peal olla," muretseb ta.

Tekib küsimus, kas vanainimene, kes võib-olla ei jõua reageerida väga kiirelt muutuvale keskkonnale liikluses, võib veereda üpris kiirelt sõiduteele? Kõnealune Statoili tankla asub Tallinnas Nafta, Petrooleumi ja Tuukri tänava ristil.

Lugeja küsimusele vastab Statoili tanklaid haldava Circle K Eesti ASi turundusdirektor Diana Veigel: "Automaatpesulate, sealhulgas ka Petrooleumi jaama pesutänava kasutamisel kehtivad teatud nõuded, mis on kirjeldatud nii pesula sissesõidu juures asuvas pesula juhendis kui ka kliendile pesu müügil antavates autopesula kasutamise reeglites." Ta lisab: "Palume alati kõiki kliente enne pesula kasutamist tutvuda hoolikalt pesula kasutusjuhendiga, mis aitab ära hoida ebameeldivaid ja ohtlikke olukordi."

Foto: Statoil

Turundusdirektori sõnul Petrooleumi pesutänava kasutamine erineb tavapesula kasutamisest ning vastav juhend antakse kliendile alati kaasa koos pesupiletiga. "Juhendis on täpselt väljatoodud kõik ohutuse tagamiseks vajalikud tegevused, mida jälgida nii enne kui ka pärast pesu. Muuhulgas on palutud ka olla ettevaatlikud pesulast väljasõidul tänavaliiklusesse sisenemisel, kusjuures on oluline kontrollida ka pidurite toimivus!" tuletab ta meelde.

Kuidas siis õigesti käituda? "Pesuprogrammi töötamise ajal tuleb jätta süüde sisse, lülitada käigukast vabakäigule ( automaatkäigukasti puhul N asendisse) ning vabastada jalg- ja käsipidur," ütleb turundusdirektor. 

"Pärast pesuprogrammi lõppemist peab autojuht automootorit käivitama ning pesulast välja sõitma nii, nagu ka tavapärases liikluses, lülitades käiku sisse, kasutades vajadusel pidurit, näidates manööverdamisel suunda ning jälgides tähelepanelikult ümberringi toimuvat,” tuletab ta meelde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee