Vaba aeg

Kes on eestlane ja kes on ta kaasteelised? (4)

Linnaleht, 15. detsember 2016, 16:54
Erki Pärnoja loob sajast eestlasest inspireeritud heliteose.  Foto: Kalev Lilleorg
Eesti riigi 100. sünnipäeva puhul otsitakse sadat inimest, kellest valmib koostöös fotograaf Kaupo Kikkase, muusik Erki Pärnoja ning näitleja ja lavastaja Jaak Printsiga Eesti inimese olemust avav suurteos.

„Olen viimased aastad väga palju mõelnud eestlase olemuse üle. Vahel mõtlen, et olemust võetakse kui mingit kuiva fakti, mida niikuinii muuta ei saa. Ometigi tundub see mulle ühe ütlemata tähtsa teemana, küsimaks endalt, kes olen mina ja kes on mu kaasteelised,” ütleb üks idee autoreid, fotograaf Kaupo Kikkas.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul on kindlasti põnev jälgida, kuidas portreteeritakse eestlast ja eestlust muusika, etendus- ja fotokunsti kaudu. „Eesti riigi 100. sünnipäev on hea põhjus heita pilk rahvale, kes teeb sellest territooriumist meie riigi, meie Eestimaa. Riigi sünnipäeva tähistamine saabki olema sama eriilmeline, kui on meie inimesed,” lisab Rohumaa.

100 portreteeritava inimese leidmiseks oodatakse vihjeid kõigilt ja kõikjalt Eestist, andes oma sõbrast, kolleegist, perekonnaliikmest või ka iseendast teada aadressil www.sajalugu.ee. Soovitusi ja sooviavaldusi oodatakse kuni kevadeni või kuni sada inimest on välja valitud.

Eri kunstivorme hõlmava ainulaadse teose „Saja lugu” esiettekanne toimub aprillis 2018 Jazzkaarel.

4 KOMMENTAARI

j
Just, 17. detsember 2016, 07:00
proua president alles ütles, et kõik, kes on Eestis, ongi eestlased.
Kahjuks mina nii ei arva.
m
mõtlejatest 15. detsember 2016, 18:47
sobib Einar Laigna oma läbinägelikkuse ja aususega ning Ülo Vooglaid terviku ja mitmekülgse analüüsi eest.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee