Värsked Tartu uudised

Kohus: jalakäija surmaga lõppenud politseibussiõnnetust tuleb edasi uurida (27)

Toimetas Piret Pappel, 31. oktoober 2016, 14:28
SIREENITA: Politseibussil olid sisse lülitatud vilkurid, kuid mitte helisignaal.Foto: Politsei
Tartu ringkonnakohus andis täna välja määruse, millega kohustas riigiprokuratuuri jätkama politseibussilt saadud löögist hukkunud jalakäija juhtumi menetlemist. 

Ringkonnakohus nõustus kannatanu esindajaga, et asjas tuleb teha täiendav liiklustehniline ekspertiis ja selgitada välja tegelik ohu tekkimise aeg politseisõiduki jaoks.

Kohus leidis, et praeguseks kogutud tõendite vahel on vastuolu. Kõrvaldamata on jäetud kahtlus patrullsõidukit juhtinud politseiniku ütluses, et ta nägi kahte sõiduteed ületavat inimest vaid hetk enne kokkupõrget. Samuti on välja selgitamata, miks juht nägi teel olevaid isikuid alles viimasel hetkel, kui ala oli hästi valgustatud ala ning jalakäijad olid ületanud juba mitu sõidurada mittepiiratud nähtavusega teel.

ÕNNETUSKOHT: Ülekäiguraja ümbruses oli tänavavalgustusele vaatamata üsna pime.Foto: Politsei

Kriminaalasjas alustati menetlust eelmise aasta 21. novembril, kui alarmsõidul olev politseibuss sõitis varahommikul Riia ja Akadeemia tänava ristmikul ülekäigurajal otsa 20aastasele jalakäijale, kes hukkus sündmuskohal.

Õhtuleht, 23. november 2015.Foto: Õhtulehe arhiiv

Selle aasta 21. juulil koostas Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör menetluse lõpetamise määruse ja 1. septembril jättis riigiprokuratuur sellele esitatud kannatanu esindaja kaebuse rahuldamata. Seepeale pöördus kannatanu esindaja Tartu ringkonnakohtusse. Tänane kohtumäärus on lõplik ja seda ei saa vaidlustada.

Õhtuleht, 3. august 2016.Foto: Õhtulehe arhiiv
Õhtuleht, 13. oktoober 2016.Foto: Õhtulehe arhiiv

Samal teemal

13. oktoober 2016, 14:48
POLITSEIAUTO ALL HUKKUNUD NOORUKI ISA: kui sul on vilkur sisse lülitatud, kas siis võib karistamatult inimese alla ajada?
15. september 2016, 04:00
Politseiniku surmasõidus uut uurimist ei tule
23. november 2015, 06:00
KAOTAS ELU: miks ei märganud noormees politseibussi?
21. november 2015, 16:59
ÕHTULEHE VIDEO | Prefekt roolis olnud politseinikust: tegelikult on tal väga raske - sellised sündmused jätavad märgi kogu eluks

27 KOMMENTAARI

a
ahh 2. november 2016, 20:13
Foorid öösel ei tööta, jookid eest ära!
a
AA 1. november 2016, 23:32
Nii palju, kui mina aru saan, siis jalakäijad ületasid lihtsalt ülekäigurajal teed, arvates, et auto on selleks piisavalt kaugel.
Milles täpsemalt seisneb antud juhul operatiivsõiduki juhi poolt ohutuse tagamine? Minu meelest oli juhi tegevus ohutuse tagamisel ümmargune null.
Loe kõiki (27)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee