Vaba aeg

Tartu valgusfestival loob linna maagilise valgustelje 

Linnaleht, 20. oktoober 2016, 17:27
Tartus võib sel nädalal näha põnevaid ja müstilisi valgusinstallatsioone Foto: Foto: Tartu Valgus 2016
Tartus toimuv festival Tartu Valgus 2016 on arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival, mille eesmärk on teadvustada valguskujunduse rolli meie igapäevases elukeskkonnas ja aktiveerida avalikku ruumi.

Arhitektuurse valgusdisaini töötubade valguslahenduste ja linnaruumi installatsioonidest moodustuv valgustelg avatakse publikule reedel kell 21 Tartu Uues Teatris piduliku avatseremoonia ning Mick Pedaja ja VJ Alyona Movko audiovisuaalse etteastega.

Valgustelg, mis kulgeb trajektooril Tartu ülikooli muuseum – Toomemägi – Raekoja plats – Emajõgi ja Kaarsild – Tartu linnamuuseum, on külastajatele avatud pühapäeva keskööni. Igal õhtul toimuvad giidituurid, mis algavad reedest pühapäevani kell 18 ja 22 linnamuuseumi õuelt.

„Väliruumilahendusi eksponeeriv telg kulgeb läbi Tartu kesklinna, kus alguspunktiks on Toomemäe varemed (Tartu ülikooli muuseum) ja lõpp-punktiks linnamuuseum. Installatsioonid asuvad teljel ja jõe ääres, et uued lahendused vanades harjunud kohtades looksid teatud ajahetkeks teistsuguse Tartu keskuse,” kirjutas festivali peakorraldaja Elo Liiv koduleheküljel.

Reedel ja laupäeval toimuvad Tartu Raekoja kolmanda korruse saalis gerilja-valgustuse töötuba ja ühisaktsioon. Osavõtt on tasuta ja korraldajad ootavad, et kaasa võetakse ka lapsi, kes tahaksid ema-isaga linnaruumis midagi põnevat teha. Gerilja-valgustus on vabavaralisel kontseptsioonil põhinev ühisaktsioon avalikus linnaruumis, mille sisuks on luua suurepärase valgustusega maagilised hetked, et näidata, kui suur võim on valgusel ruumi kujundajana.

Festivali kõrvalprogrammi teevad Tartu ülikooli muuseum, Tartu linnamuuseum ja Tartu Uus Teater. Täisprogramm ja lisainfo leheküljel: www.tartuvalgus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee