Värsked Tallinna uudised

TV3 VIDEO | Kadrioru Saksa Gümnaasiumi lapsed ei julge vägivaldse poisi pärast enam kooli minna (85)

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2016, 23:20
Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumis kartsid lapsed vägivaldse poisi pärast kooli minna. Kuvatõmmis / TV3
Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumi algklasside lapsed on viimased nädalad elanud ühe vägivaldse nooruki hirmuvalitsuse all. Täna lubas kooli direktor, et koolirahu taastub, sest noormees saadeti individuaalõppele.

Nende kooli viiendas klassis käib probleemne noormees, kes on mitmel korral rünnanud õpetajaid ja kannab koolis kaasas nuga, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised".

Murelik lapsevanem rääkis telekanalile, et noormees on ennast ka lõikunud ning tema tütar ütles, et ei julge enam kooli minna, sest kardab, et üks poiss "tapab ta ära". Kooli viienda klassi õpilane rääkis, et noormees ründas õpetajat, kui talt telefon ära võeti ning peksis ühe tüdruku veriseks. Kolmanda klassi tüdruku ema rääkis, et neil oli koolis kiirabi ja politsei. 

Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumis kartsid lapsed vägivaldse poisi pärast kooli minna. Kuvatõmmis / TV3

Kui poiss end lõikus, nägid seda pealt ka koolikaaslased. Poissi kardavad õpetajadki, sest õpilane on neile andnud peksa. Viimatine juhtum leidis aset eile kehalise kasvatuse tunnis. Kui õpetaja poisilt muusikaseadme konfiskeeris, lõi poiss teda jalaga kõhtu. Politsei sõnul kähmluseks ei läinud - poiss lõi oma pead vastu seina ja vigastas ennast. Politsei oli poisiga varem vestelnud, millised võivad olla vägivalla tagajärjed, aga juba järgmine päev vägivald kordus. Politsei ka ei kinnita, et poiss oleks pidevalt nuga kaasas kandnud.

Möödunud päev tipnes sellega, et poiss oli teise korruse aknast välja hüpanud.

Kolmanda klassi tüdruku ema ütles, et õpetajad on soovitanud õpilastel vägivaldsele poisile mitte otsa vaadata, sest ta võib juba sellepärast rünnata. "Need jutud, mida lapsed kodudes räägivad, see tekitab õudu," ütles lapsevanem.

Lapsevanemad on murest murtud, sest kool hoiab neid infosulus. Lapsevanemate küsimustele vastati koolist, et kuna laps on alaealine, siis ei pea nad teavitama sellest, mis koolis juhtus.

Kooli juhtkond aga eitab infosulu tekitamist. "Selle probleemiga oleme me väga intensiivselt tegelenud," rääkis Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumi direktor Imbi Viisma. "Kõik tugisüsteemid, mida on koolil võimalik seadusest lähtuvalt rakendada, kõike seda on ka kool teinud. Täna on see laps individuaalõppel."

Kolmanda klassi tüdruku ema hämmastab see, et olukorda ei suudetud ära hoida. 

Lapsevanemad on aga veendunud, et probleem poisiga on tingitud Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ja Tallinna Sikupilli Keskkooli liitmisest sel sügisel. Sikupilli kooli probleemsed lapsed pandi tavaklassi ja sealt hakkasid sündmused hargnema.

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi direktor on veendunud, et pärast probleemse õpilase koduõppele saatmist on koolirahu nende koolis taastatud. Direktor Imbi Viisma vabandas lapsevanemate ees, kui ei ole infot õigeaegselt edastanud. "Õpime oma vigadest," sõnas ta.

85 KOMMENTAARI

n
nõia-ella 20. oktoober 2016, 15:20
posi vanematega tuleb politseil kui psühhaatril tegeleda.nagu poisi endaga,
a
abc 16. oktoober 2016, 12:16
Paar nädalat tagasi oli siin suur kisa teemal, kuidas küll õpetaja julges lapsele lasteaias teibi suule tõmmata. Õps taheti risti lüüa. Saate nüüd aru...
(loe edasi)
Loe kõiki (85)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee