Värsked Tartu uudised

Tartu kogukonnad seisavad üha aktiivsemalt oma ideede eest (1)

Kristjan Roos, 6. oktoober 2016, 16:52
Üks tänavune ettepanek puudutab Pirogovi platsi, kuhu idee kohaselt tahetakse tekitada meelelahutust pakkuv vabaõhukeskus, kus on võimalik mängida pingpongi või malet, võtta raamat väliraamatukogust või pidada filosoofilisi vestlusi. Foto: Aldo Luud (Õhtuleht) Foto: Aldo Luud (Õhtuleht)
Tartlased saavad 12. oktoobrini taas hääletada, milline linlaste endi idee võiks saada osaks linnaeelarvest.

Kaasava eelarve hääletus toimub Tartus juba neljandat korda ning linnavalitsuse avalike suhete osakonna kommunikatsioonijuhi Lilian Lukka sõnul on igal aastal olnud hääletajaid järjest rohkem. Kui 2013. aastal oli neid 2645 ja 2014. aastal 1938, siis mullu 3772.

„Eelmisel aastal tunnetasime ka seda, et hääletajate arvu suurenemise taga oli paljuski kogukondade aktiivne töö oma ideede eest seismisel. See on väga tähtis eesmärk, mida kaasava eelarvega soovime saavutada – kogukondade suurem koostöö,” tõdeb linna kommunikatsioonijuht.

Eelmise aasta võitjateks osutusid mäletatavasti Tartu korvpallikooli välja käidud idee rajada linna ülimoodne mehaaniliste kandekonstruktsioonidega suurhall Arena Tartu. Teise koha sai idee rajada Elleri kooli juurde amfiteater.

Lukka sõnul on praeguseks olemas Arena Tartu kaks tasuvusanalüüsi ja tegemisel on halli eskiis – need moodustavadki idee sisu. Kuivõrd reaalne on Arena valmimine edaspidi, ei oska linna pressiesindaja praegu kommenteerida.

Kaasava eelarve hääletusele jõudnud idee võib olla teoks tehtav ka siis, kui see ei osutu võiduideeks. Lukka sõnul on üheks heaks näiteks Supilinna ja maaülikooli linnaku vahele ehitatud kergliiklustee. „See sai alguse esimese aasta kaasava eelarve protsessist. Ka on teoks tehtud palju muid ideid, millele kaasav eelarve usutavasti tõuke andis. Näiteks Jaamamõisa mänguväljak, tualett Anne kanali äärde, jalgrattapump kesklinna, Võru tänava kõnniteed jne,” tutvustab Lukka.

Tartu kaasava eelarve rahvahääletus toimub lõpeb 12. oktoobril kell 18. Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linnas. Uuri lähemalt: www.tartu.ee/kaasaveelarve.

1 KOMMENTAAR

t
Tartu vaim 9. oktoober 2016, 15:40
Tartlaste kogukonnad tõepoolest viimasel ajal väga tuntuks saanud- avaliku korra rikkumiste poolest. Üks lapsevanem lapsega vist isegi nüpeldati läbi ja toomemäel vist löödi keegi suisa maha. Tundub tore koht olevat, kus prevaleerib tugevama arvamus.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee