Vaba aeg

Muusika kõlab nii laudas, Kalma saunas kui ka Tartu kaarsillal (1)

Kristjan Roos, 29. september 2016, 17:03
Armastatud helilooja Olav Ehala on muusikapäevale kirjutanud spetsiaalse tunnuslaulu Foto: Alar Truu (Õhtuleht)Foto: Foto: Alar Truu (Õhtuleht)
Laupäeval toimub üle Eesti lugematul hulgal tasuta kontserte – niimoodi tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva.

Juhtimaks muusikale tähelepanu, kasutavad korraldajad kontsertideks ka ebatraditsioonilisi paiku. Muusikapäeva projektijuhi Marili Jõgi sõnul võib sel päeval kontserte kuulata näiteks Kalma saunas Kalamajas, kus astuvad üles tenor Mati Turi ja Hain Hõlpus kitarril, Reva laut Järvamaal, kus astuvad üles Saku Mandoliinid ning pärast kontserti jagatakse muusikapäeva piimagi. Elav muusika jõuab sel päeval ka saartele: Saaremaale, Hiiumaale, Kihnu ja Ruhnu.

Kas korraldajatel seda hirmu ei ole, et kontserte on liiga palju? „Muusikapäeva programm on piisav, et igaüks leiaks endale vähemalt ühe kontserdi, mida külastada ning kaetud on kõik maakonnad, et kontserdikülastus ei jääks asukoha tõttu tegemata. Kontserdid on mõnusad lühiformaadid ehk keskmiselt poole tunni pikkused,” märgib Jõgi.

Korraldajate sõnul on muusikapäev hea tahte ettevõtmine, kus nii muusikud kui ka kontserdipaigad ühinevad programmiga vabatahtlikult, seega on kõik kontserdid külastajatele tasuta. „Muusikapäev sünnib sadade muusikute, koostööpartnerite ja toetajate ühisel jõul,” lisab Jõgi. Just muusikapäev on päev, mil märgata muusikat ning selle tähtsust meie igapäevaelus. „Kuula!”, nagu ütleb muusikapäeva tunnuslausegi. Kui tihti me kuuleme, aga ei kuula,” lõpetab projektijuht.

-----------------------------------

Mine kohale

Tallinnas

Kell 11 esineb Ida-Tallinna keskhaigla sünnitusosakonnas vanamuusikaansambel Rondellus

Kell 11.30 esineb Tallinna bussijaamas tütarlastekoor Ellerhein

Kell 16 esineb Telliskivi loomelinnaku Punases majas ERSO

Tartus

Kell 10 esinevad Tartu kaarsillal Tartu noortekoor ja Tartu üliõpilassegakoor

Kell 11 esineb Tartu bussijaamas Tartu saksikoor

Kell 15 musitseerivad Lõunakeskuses Marten Altrov klarnetil ja Johan Randvere klaveril

Pärnus

Kell 12 esinevad Kaubamajaka aatriumis Pärnu muusikakooli õpilased

Kell 13.30 musitseerivad Pärnu keskraamatukogus Tallinna muusikakeskkooli noored

Kell 18 esineb Pärnu kontserdimajas vokaalgrupp „Palette”

Vaata muusikapäeva programmi muusikapaev.ee

1 KOMMENTAAR

m
muusika mõju 2. oktoober 2016, 20:00
Panin suvilas metssigade peletamiseks ööseks muusika kõvasti mängima. Paraku olin valinud peletamiseks klassikaraadio . Ma ei tea , mis muusikapala sealt parajasti tuli, kuid rajakaamera järgi sättisid notsud mingil ajal end ärajooksmise asemel õunapuu alla magama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee