Värsked Pärnu uudised

Sume suvelõpp toob Pärnusse esinema Mick Pedaja ja I Wear* Experimenti 

LL, 22. september 2016, 17:25
Mick Pedaja on Raplast pärit laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks osalemisega 2016. aasta Eesti Laulu konkursil. Foto: Alar Truu
24. septembril on Pärnus taas sumeda suvelõpu päev. Tegemist on üle aasta toimuva kultuurisündmusega, mille käigus pakutakse toredaid tegemisi nii suurtele kui ka päris väikestele.

Neljandat korda toimuv sumeda suvelõppu sari alustab keskpäeval keskraamatukogus kogupereüritusega, mille käigus vestab merelugusid ja muinasjutte kohalik jutuvestja Jaak Känd. Ühist meisterdamist ja näpuosavuse proovilepanekut juhendab Triin Laas. Ürituse käigus saab kohtuda õhtul üles astuvate muusikute Mick Pedaja, Hando Jaksi ja Johanna Eenmaga, nendega vestelda ning küsimusi esitada. Raamatukogus toimuvad sündmused on huvilistele tasuta.

Kontserdid kultuuriklubis

Sumeda suvelõpu sarja teine osa toimub õhtul kultuuriklubis Tempel, mis avab uksed kell 18. Seal annavad kontserdi Mick Pedaja ja I Wear* Experiment, neid soojendavad noored muusikud Steven Ilves ning Gäroly Rohelsaar, kes õpivad Sütevaka humanitaargümnaasiumis.

Mick Pedaja on Raplast pärit laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks osalemisega 2016. aasta Eesti Laulu konkursil, eristudes teistest omaloodud lauluga „Seis”. Muusikasõpradele oli ta tuntud juba varem, sh meloodilisest proge-rock’i ansamblist Micucu. Pedaja loodavat muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega.

I Wear* Experiment ühendab endas jõulist põhjamaist elektropoppi ja filmilikke helimaastikke. Lõõskav valgus, hullumeelsed rütmid, müstiline vokaal ja pöörane sämpeldamine sulanduvad seguks eri žanritest ja stiilidest. Eepilise elektroonilise popi kooslus I Wear* Experiment on juba mõnda aega teinud ilma nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel muusikaväljal ja nende debüütplaat on oma erilise kujundusega nomineeritud ka Eesti disainiauhindade ühes kategoorias.

Laval noored muusikud

Steven Ilves on veel 14-aastane Pärnu noormees, kellele meeldib väga laulda ja kitarri mängida. Kuigi ta on oma noorest east hoolimata väljakujunenud sooloartist, keda toetab looper ja hea elektroakustiline Taylor, on seekord lavapartneriks ka laulja Gäroly Rohelsaar. Peamiselt kavereid esitav Steven on esinenud kohvikutes, koolides ja kultuuriasutustes ning peatselt on tal ilmumas esimene omaloominguline singel.

Sumeda suvelõpu sarja korraldav MTÜ Kultuur aitab hingata, mis on kahe pärnaka, Merli Antsmaa ja Hannele Kändi eestvedamisel sündinud kultuuriühing.

„Suvelõpp sündis soovist korraldada kodulinnas meie ühise MTÜ sünnipäeva puhul midagi vahvat,” kirjeldab Hannele Känd. „Teeme selliseid sündmuseid, kus isegi käia sooviksime ja suvelõpu sari on selle hea näide,” täiendab ta. Merli Antsmaa sõnab, et tal on hea meel korraldada üritust heade sõpradega. „Kultuuriklubi Tempel veab ülikooli kursusekaaslane Andres Tölp, abis on head MTÜ-kaaslased, pereliikmed ja kauaaegsed koostööpartnerid raamatukogust.“

Lisainfot ürituse kohta leiab Facebookist ja veebiaadressilt www.kah.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee