Tarbija

Linnamesilased toodavad kvaliteetset mett (2)

LL, 22. september 2016, 16:08
Mektory mesilastele antakse parajasti talvesööta. Foto: Mektory
Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory katusel peatselt talvituma asuvad mesilased toodavad aastas ligi 30 kg kvaliteetset mett.

Linnas toodetud mesi ei erine maameest sugugi, mida tõendab ka Eesti keskkonnauuringute keskuse vee- ja pinnaseuuringute laborist tellitud analüüs. Kraini ehk Carniola mesilased on kuulekad ja nõelavad harva. Nad istuvad rahulikult kärjel ega lenda võõrastesse tarudesse, talvituvad suhteliselt väikesearvulisena ja on erakordselt kiire kevadise arenguga.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kasu tervisele

* Mõnusalt niriseva mee jaoks tuleb meenõu pista sooja vette. Meeles tuleb aga pidada, et kuumutades mett üle 37 kraadi, lõhutakse selle struktuur, hävitatakse ensüümid ja nullitakse tervistavad omadused. Peale selle saadakse toode, mis võib tekitada organismis mürkaineid ja seedesüsteemi sootuks umbe ajada.

* Mesi parandab seedimist, kaitseb mao limaskesta ja võitleb maohaavandeid tekitavate bakteritega. Mesi ennetab südame-veresoonkonna haigusi, hoiab veresooned elastsed ja on imeline vere puhastamiseks. Mesi tõstab toonust, rahustab ja maandab stressi ning aitab uinuda.

* Mesi teeb head silmadele ja hammastele ning suudab kanda ravimtaimedes oleva tervendava väe kudedesse. Tänu antiseptilistele omadustele hoiab haavale määritud mesi selle steriilse ja kiirendab paranemist.

Allikas: TTÜ Mektory mesilasvabrik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee