Vaba aeg

Rock´n´Rolf – mereröövliroki vägedejuhataja, kes meeldib ka indiaanlastele 

Ülo Külm, 15. september 2016, 16:29
Kultusansambli Running Wild eestvedaja Rock´n´Rolf Foto: SPV/Steamhammer  Foto: SPV/Steamhammer
Võimsamat sorti power-metalli mereröövliteemaga põimiv Saksamaa kultusansambel Running Wild andis augusti lõpus välja kauaoodatud uue stuudioalbumi „Rapid Foray”, mis on kõikjalt kogunud vaid kiidusõnu .

Veel enam, seda peetakse koguni bändi tippaja vääriliseks meistriteoseks. Kas horisondil terendab nüüd lausa piraadimetal’it mängiva Running Wildi täielik tagasitulek, vahest antakse järgmisel aastal koguni kontserte? Bändi juhtfiguur Rock´n`Rolf alias Rolf Kasparek andis Linnalehele telefoni teel aru.

Rolf, alustuseks räägid ehk natuke lähemalt Running Wildi uhiuue albumi „Rapid Foray” väljaandmispidudest, mis toimuvad augustis-septembris Saksamaal kümnes eri paigas.

Minul pole nendega otseselt mingit pistmist. Kuna ma ise kohal ei viibi, siis ei oska täpselt öelda, mis toimub. Need on plaadi reklaamimise üritused, mida korraldab Running Wildi praegune plaadifirma (SPV/Steamhammer – autori märkus).

Peod toimuvad rokiklubides, seal müüakse bändisärke ja saab kuulata Running Wildi uut plaati.

Võib juhtuda, et mõned minu live-bändi liikmed siiski astuvad sealt läbi, kõige tõenäolisemalt Hamburgis.

Running Wildi uus album näib pöörduvat tagasi vanade heade aegade juurde, muusikaliselt kisub sinna 80ndate lõpu ja 90ndate kanti. Seda on jõutud võrrelda juba selliste klassikutega nagu „Black Hand Inn” ja „The Rivalry”.

Jah. Paljud on nii öelnud. Kui ma plaadile lugusid kirjutasin, siis mullegi meenutas lõpptulemus rohkem ajaloolist, sellist klassikalist heavy metal’i värki.

Albumi kõige pikemaks ja kõige eristuvamaks looks kujunes indiaaniteemaline „The Last Of The Mohicans”. Kas pala on inspireeritud Ameerika kirjaniku James Fenimore Cooperi samanimelisest romaanist?

Jah. Tahtsin juba väga kaua aega tagasi seda lugu teha, kuid aeg ei olnud veel küps ja loo algvariant polnud kuigi hea. Tegelikult meeldisid mulle kõik viis Nahksuka juttu, mitte ainult „Viimane mohikaanlane”. Viimasest tehti kusagil 1970 või 1971 ka film.

Mäletan selgelt, et kui olin kümneaastane, siis tuli enne jõule telekast mitmeid ajaloolisi filme. Sealhulgas nii „Viimane mohikaanlane” kui ka „Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni seiklused”.

Plaadi „Shadowmaker” aegu tuli see teema tagasi ja nüüd siis mõningad aastad hiljem valmis lõplik versioon.

Tegelikult on Running Wild varemgi vapratest punanahkadest laulu loonud, pealkirjastatud „Little Bighorn”...

See oli päris ammu, kuid sellega seoses on mul rääkida üks vahva lugu. Nimelt, kui olime bändiga tuuril, tuli pärast ühte kontserti minu juurde pesuehtne indiaanlane ja ütles, et see lugu liigutas teda ja üldse indiaanlasi väga, see läks neile kõigile hinge.

Sinu bändiga seoses on selgusetuks jäänud kontsertturneede pool. Isegi siis, kui te aktiivselt ja regulaarselt muusikaareenil tegutsesite, jäi mulje, et kontserdid toimusid põhiliselt ainult Saksamaal. Miks nii?

Pole päris tõsi. 80ndate lõpus ja varastel 90ndatel tegime suuri Euroopa tuure, à la 40 show’d jutti. Tahtsime rahvale mujalgi Euroopas täie raha eest kontserte pakkuda ning tassisime kõik oma pürotehnika kaasa, raiskasime lavashow’de peale palju raha. Kuid see ei tasunud ennast kokkuvõttes ära, kõik teenitu kulutasime viimseni ära...

Kõige selle tõttu oleme nüüd otsustanud esineda ainult festivalidel.

Niisiis on Running Wildi austajatel järgmiselgi aastal loota, et mõni kontsert kusagil veel ikkagi tuleb?

Praegu on väga kiire aeg seoses intervjuude ja plaadiga. Meie mullusuvine Wacken Open Airi show oli väga kallis, kasutasime tonne pürotehnikat! Mida ja kas me järgmisel aastal täpselt teeme, selle otsustame koos live-bändiga lähema kahe kuu jooksul. Meile on juba tulnud 25 rokifestivali pakkumist!

Milline on aga olnud läbi aegade kõige veidram või eriskummalisem Running Wildi kontsert, esinemiskoht?

(Naerab) Ükskord Hollandis, aastal 1988. Pidime seal kolm õhtut järjest klubis mängima.

Esimese õhtu eest maksti kenasti kohe kõik ette, kuid meie esinemisele ei tehtud mingit reklaami. Unustati? Vaid kaks inimest tuli kohale, kuid me mängisime korralikult ära terve show!

Oli tunne nagu mänginuks iseendale!

Kust aga pärineb sinu lahe hüüdnimi, õigemini pikaajaline artistinimi Rock´n´Rolf? Ning miks mitte hoopis näiteks Rolf´n´Roll?

Sellega oli väga lihtne. Olin siis noor, kui ühel päeval harjutasime bändiga keldris, bassist oli sõpradega üleval eluruumis. Räägiti üldiselt rock´n´roll’ist. Kui mina nende seltskonda tulin, siis läks kuidagi jutuks et näe, Rolf ja Rock kõlavad kenasti ja sarnaselt kokku. Kõik naersid. Ja nimi jäigi külge.

Milline saab olema Running Wildi lähitulevik?

Kohe kindlasti tuleb välja uus album. Mul on juba 35 laulu ideed. Live show’sid peaks tulema kah! Uskumatu, et USA-st on palju tagasisidet tulnud. Mõnes sealses raadiojaamas mängitakse meie lugusid lausa 20 korda päevas.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee