Värskemad linnauudised

ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Rootsiküla suurimaks tugevuseks on maailma parimad naabrid! (2)

Helen Pentsa | Video: Mari Luud, 17. september 2016, 19:00
Foto: Mari Luud
Saaremaal Kihelkonna vallas asub pisike ja armas Rootsiküla. Läbi küla viib munakivitee Papissaare sadamasse, kust on võimalik sõita Vilsandile. Õhtuleht käis uurimas, millega inimesed Rootsikülas tegelevad ja kuidas nad oma eluga rahul on.

Väikest turismikohta pidav Aino räägib, et sel aastal täitus tal Rootsikülas 40. tegevusaasta. "Teil on juubelikülastus," ütleb ta rõõmsalt. "Meie oleme juba tähistanud, ent praegu ka võiks näiteks väike tähistus olla sellega, et tulite külla," lisab ta.

"Tegeleme põllumajandusega, millega oleme eluaeg kokku puutunud. Meil on lambad ja kanad, siis on meil ka väike majutusteenus," sõnab ta.

Naisest õhkub sõbralikkust ja külalislahkust. Ta räägib heatujuliselt, et naabrid on tõelised kullatükid. "Me saame omavahel hästi läbi. Tunneme üksteisest puudust ja mõnu, kui koos oleme," räägib ta.

Aino sõnu kinnitab naabrimees Jaan, kes on Rootsikülas olnud alates 1994. aastast. Ta sõnab, et talu kinkis talle isapoolne sugulane Stockholmist - seega on võimalik, et küla ongi selle järgi endale nime saanud.

Jaan räägib, et ta pole kohanud kuskil nii häid inimesi kui Rootsikülas. "Olen elanud mitmel pool ja nii häid naabreid pole varem olnud. Naabritega on väga vedanud," sõnab ta.

Mees räägib, et on kunagi elanud 15 aastat mandril. Mis on saare- ja mandrielu suurim erinevus? "Saad siia mere taha varju tulla ja ongi rahu ja vaikus. Ega muidu ei olegi erinevust, poes on ju samad kaubad ja võib-olla kopikas kallim, muidu kõik sama mis mandril," räägib ta. 

Vaata täpsemalt Õhtulehe videost!

Samal teemal

19. september 2016, 19:00
ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Meka talu sai nime peremehe järgi!
18. september 2016, 19:00
ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Norra külas asub ajalooline mõis
16. september 2016, 19:00
ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Pariisi külas Eiffeli torni pole, ent palju häid inimesi küll!
15. september 2016, 19:00
ÕHTULEHE VIDEO | VÄLISMAA EESTIS: Eestil on oma Stonehenge?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee