Värsked Tallinna uudised

Pühapäeval jäta auto koju 

Toimetas Maria Rozbaum, 15. september 2016, 10:57
Foto: Joshua LOTT
Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub pühapäeval, 18. septembril, Euroopa liikuvusnädala raames, algusega kell 10 Lasnamäel Pae tänaval. 

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on linnas palju võimalusi liikuda ilma autota. „Me soovime juhtida linlaste tähelepanu võimaluste rohkusele liikuda linnas keskkonnasõbralikult, kas jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Aktiivne liikumine on kasulik tervisele, pikendab eluiga ja loob palju positiivseid emotsioone,“ sõnas abilinnapea.

Autovabal päeval saab osa võtta jalgsi ajaloomatkast, mis viib huvilised Sikupilli asumisse ning jalgrattaretkest, mis toimub samuti Lasnamäe linnaosas. Päeva jooksul toimub Pae tänaval, staadionil ning lastealal palju erinevaid tegevusi. Staadionil saavad lapsed osaleda FC Levadia poiste ja tüdrukute näidistreeningutel, lastealal on võimalik tasuta sõita ponidega, hüpata batuudil ning vaadata Paepealse raamatukogu nukuetendust „Loomad tutvustavad raamatukogu“.

Pae tänaval on huvilistel võimalik tutvuda turul pakutavate toodetega ning nautida erinevate tantsugruppide ja esinejate etteasteid. Autovaba päeva lõpus toimub Jaak Joala laulude kontsert Artjom Savitski ja Norman Salumäe esitluses koos Tomi Rahula bändiga. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee