Erakondade rahastamise järelevalvekomisjon on vaidlustanud Tallinna ringkonnakohtus halduskohtu otsuse, mille järgi tuleb komisjonil tasuda Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu osa menetluskuludest kohtuasjas, mis käsitles valimisreklaamiks kulutatud linnaraha. 

ERJK tegi Arvo Sarapuule mullu märtsis ettekirjutuse, millega kohustas teda Tallinnale tagastama 3367 euro suuruse annetuse Hiiu staadioni avamise plakati juhtumis. Selle raha oli tasunud linn. 

Sarapuu pöördus Tallinna halduskohtusse, kes juunis tühistas ERJK ettekirjutuse ja mõistis komisjonilt Sarapuule välja menetluskulud 2015 eurot. ERJK on halduskohtu poolt menetluskulude väljamõistmise otsuse vaidlustanud Tallinna ringkonnakohtus. 

ERJK aseesimehe Kaarel Tarandi sõnul pole kohus otsustanud, millal kaebust menetleb.

4 kommentaari

K
keskvangla keskfraktsioon  /   07:36, 15. sept 2016
Sarapuu tuleb koos batjaga linnakassa röövimise eest keskvanglasse saata.
O
oh ,oh ooo !  /   07:55, 15. sept 2016
Seda lelle ei ole murdnud ei nõukogud, seltsid ega maameeste pangad. Ei saa temast jagu ka mingid komisjonid.
A
Andke andeks aga  /   08:06, 15. sept 2016
halduskohtutes on käpardid kelle vigu peavad kõrgema astmed kogu aeg parandama.
M
Mõistmatu  /   08:24, 16. sept 2016
Kui Sarapuu nö õigeks mõisteti ja seda ei vaidlustatud, siis on ju loomulik, et vastaspool kannab (mõistlikud) kohtukulud?! Mida on siin veel vaidlustada?
Jabur on aga see, et sama reklaami suhtes alles esitatakse Savisaarele (kolm aastat hiljem!) süüdistus. Kui kohus ei leidnud isegi abilinnapea plakatil olemises süütegu, siis linnapea suhtes ei tohiks seda veel vähem olla.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias