Värsked Tartu uudised

Piima üliodav hind kauplustes on lükanud Eesti piimatootjad kuristiku servale (38)

Toimetas Helen Pentsa, 4. september 2016, 12:37
Foto: MARI LUUD
Eesti noortalunikud korraldavad täna Tartus Sõbra tänava Prismas aktsiooni, millega juhitakse tähelepanu piima talumatult odavale hinnale. Noortalunikud ostavad Sõbra tänava Prismast täna ära kogu partii kõige odavama hinnaga müügis olevat piima, et see ei tekitaks tarbijatele valet arusaama piima tegelikust väärtusest.

"Prisma on tarbijatele juba rohkem kui aasta jooksul kõige odavamat piima müünud hinnaga 35-36 senti/liiter, mis ilmselgelt ei peegelda piima tootmiseks tehtavaid tegelikke kulusid. Kaubanduses kestnud hinnasõda on andnud kodumaisele piimatootmisele tõsise hoobi ja süvendanud piimaturul valitsevaid probleeme, mis võtab noortalunikelt perspektiivi piimatootmisega tegelemiseks," selgitab MTÜ Eesti Noortalunikud juhatuse liige Karin Sepp.

 "Eesti piimatootmine on jõudnud väga kriitilisse olukorda, mida suudaks leevendada kaupmeeste vastutustundlik käitumine. Ootame Eesti jaekaubanduskettidelt kodumaist toitu väärtustavat suhtumist," rõhutas Sepp.

Noortalunikud annetavad aktsiooni käigus letilt eemaldatud piima Tartu Toidupangale, et see jõuaks puudust kannatavate inimesteni. Aktsioon toimub täna keskpäevast Tartus Sõbra tänava Prismas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee