Värsked Tartu uudised

Piima üliodav hind kauplustes on lükanud Eesti piimatootjad kuristiku servale

Toimetas Helen Pentsa, 4. september 2016, 12:37

38 KOMMENTAARI

i
Indrek2/ 6. september 2016, 11:24
Oleks nõus 2x rohkem maksma piima eest kui oleks garanteeritud et see raha jõuab TOOTJANI mitte ei lähe Selver vms. kasumisse (mis niigi "väike").
a
ab/ 5. september 2016, 08:45
isegi kalevipojad võtavad viimasel ajal kaasa ainult kodukootud nämmu, kuna muu on meil juba kallim!
n
Nendel / 5. september 2016, 06:13
noortalunikel pole vist mõistuse raasugi.
f
Felix/ 5. september 2016, 00:38
Ma loen neid kommentaare ja imestan tõesti kui lühike on inimeste arusaam sellest miks langetatakse tasapisi kõiki hindasid.Selleks et kohalikud tootjad välja suretada ja vahet pole kas piim või mõni muu produkt.Eesmärk on toidukaupade tootmine välja suretada.Kui see on lõpuks täielikult õnnestunud vot siis saate näha kuidas need samad hinnad järsku tõusevad pilvede kõrgusele.Siis me lihtsalt oleme sunnitud seda võõramaist toiduainet sisse ostma sest oma tootjaid enam pole.Ja siis on selle võõramaise toidu hind hoopis kõrgem kui te oskate ettegi kujutada.See on euroopa suuriikide strateegia kuidas panna väikeriigid endast sõltuma ja selle arvelt teenida head kasumit.Vaadake mis euroopas toimub ja tehke ise omad järeldused.
t
talunikud/ 4. september 2016, 22:26
aga kui Eestis kokkuostuhind üliodav on, miks siis sellest piimast ei kannata odavat võid toota? Leedu Poola oma ikka reeglina odavam kodumaisest. Tegeld ka juustuga, odavalt saad ikkagi vaid mingeid laojääke. Egas tarbijad neid Venemaa sanktsioone välja mõelnud ja niisugune piima kokku ostmine on arutu temp. Milles siis ostja süüdi on, kes piima ostma läheb ja pika ninaga jääb?
l
lgp talunikud!/ 4. september 2016, 21:35
Prisma kauplused on ainult suuremates linnades. Pealegi on 2,5% piimavee eest rohkem küsida piinlik.
m
ma ei saa/ 4. september 2016, 21:25
senimaani aru, kuidas selline asi on võimalik? Kuidas saab piima niisuguse hinnaga müüa?
Kui me vähem palka saades maksime piima liitri eest rohkem kui euro. Olenes muidugi ka poest, siis praegune hind on ikka täitsa haige. Ma oleksin kohe nõus kasvõi 10 senti liitri pealt rohkem maksma, kui teaksin, et see tootja taskusse läheb.
k
Kulla tootjad-/ 4. september 2016, 19:59
Niikaua,kui pensionid on 300.--eurot ja enamus inimeste palk eestis 450.- käte,siis on see ainuõige hind!Valest otsast hakkasite pihta-nõudke Valitsuselt 1000.-eurost miinimum palka-küll siis raha liikuma hakkab ja ka kallist piima ostma hakatakse.Kui ei saa piima tootmisega hakkama,siis tõmmake otsad kokku-miks peab teile toetusi maksma-teised peavad kõik ise hakkama saama.Ei ole näinud,et farmerid vana mossega ringi sõidaksid-ikka maasturiga!

k
Kõik on/ 4. september 2016, 19:46
arusaadav piimatootja poolt-pangalaen tahab tasumist aga praegune piima hind on võimaldanud nautida erinevaid toite piimast,mida varasemalt sai harvemini.Kõik me ei teeni keskmist palka,isegi mitte poolt.
k
Kõik on / 4. september 2016, 19:31
arusaadav piimatootjate poolt-panga laenud tahavad tasumist aga praegune piima hind on võimaldanud nautida erinevaid toite piimast,mida varemalt rahaline seis ei võimaldanud.Kõik me ei teeni keskmist kuupalka.
o
ohjah/ 4. september 2016, 17:55
See on teise liigi piim vasikate kasvatamiseks. See ei ole inimeste söök. Eriti veel täiskasvanud inimeste söök. Miks peaks täiskasvanud inimene sööma teise liigi rinnapiima. Kus on inimeste mõistus? Jah piim on aidanud näljaajal inimesi ellujääda. Aga meil ei ole hetkel siin mingit nälga. Toidu üleküllus on.
H
12:36, 4. sept 2016 -le -le/ 4. september 2016, 17:23
Hea, et Tuumpealt ka keegi siin on!
a
Ajab Vihale/ 4. september 2016, 17:17
ALAR 1-le Tundub, et ka sina oled elust väga kaugel.piimatootja ei saa sugugi oma toodetud piimaliitri eest seda hinda, mis maksab poes liiter 2,5%-list piima, vaid ainult 18-20 senti liitrist.Kusjuures toodetav piim ei ole 2.5%-line, vaid 4%-line.Sulle tundub see vist tootjale piisav hind, sest eks te kõik ju olete seda meelt, et põllumees on laisk,loll ja muidusööja.sest seda meelt on ka meie riigi lasteaiavalitsus.
a
Alar1 to Ajab vihale/ 4. september 2016, 17:58
Seda ma räägingi, et piima tootja on tädi Maali, kes müüb oma lehma lüpstud piima kokkuostjale ja sellega on tema ring lõppenud. Sellest ma ei saagi aru, kuidas mõjutab hilisem kauplusehind tädi Maalit? BMW tehas müüb ka oma auto Eesti kaupmehele, saab oma raha kätte ja kõik. Pole tehase asi, mis hinnaga see BMW maha müüakse või miilise posti vastu rullnokk selle BMW sodiks sõidab.
E
12:36, 4. sept 2016 -le/ 4. september 2016, 16:41
Eesti toit pole ammu enam kallis.Ma olen vaene nagu rott koos lapsega,veel hiljuti ei saanud kümne euro eest midagi,nüüd on käed põlvini kraamiga.
m
mats metsast/ 4. september 2016, 15:43
ja kes selles süüdi on? Kas see vaene talupidaja või suurtootjast lehmapidaja? Süüdi on KAUPMEHED koos piimakombinaatidega.
a
Alar1/ 4. september 2016, 15:40
Mina ei saa aru, mis see kauplusehind piimatootjatesse puutub? Kui kokkuostuhind jäi samaks, siis pole piimatootja mure, kas kauplus müüb või jagab seda piima tasuta! Tootja saab oma kokkuostuhinna kätte ja pole tema asi, mis piimast edasi saab.

s
süsimust iroonia/ 4. september 2016, 15:22
Siis tuleb astuda suur samm edasi! :D
o
Olge õnnelikud/ 4. september 2016, 15:05
Olge õnnelikud, et saate veel osta 2,5% ja 3,5% piima, peale seda kui eestimaa piimatootmine on lõplikult põhja lastud, tuuakse meiel müüki piima Prantsusmaalt, mille rasvaprotsent on 1% ja säilivusaeg 6 kuud.Olen seda piimapakki isiklikult näinud ja katsunud sealse maa piimakombinaadis.Küll peale selle nõudepesuvee tarbimist tahaksite endist eesti piima, kuid siis on juba hilja.Ma ei saa aru inimestest, kes igat pidi mõnitavad ja sõimavad eesti põllumehi, milles on teie probleem? Eesti põlluimees töötab juba pikemat aega paljuski misjoni tundest, nagu teevad seda ka päästjad, politseinikud.Kõik on nad eesti elule väga vajalikud, kuid igasugused kommentaatorid ja kirjasurad ainult materdavad neid, järelikult puudub neil igasugune realistlik arusaam reaalsest elust.
m
Mart/ 4. september 2016, 14:48
Meil peaks olema ju vaba turumajandus. Kui ära ei tasu, siis lõpetage tootmine.
S
.../ 4. september 2016, 14:27
See, et tekib juurde maksejõuetuid kliente, on paratamatus, kuid selle arvelt ei saa ka nüüd piimatootmisele peale maksta. Vaesuses kannatavate peredega peaks tegelema ikka riik ning selline olukord, kus toidu hind käib üle jõu, oleks vaja üldse likvideerida.
l
Lihtsalt../ 4. september 2016, 14:20
üks rumal küsimus. Kas piimahinna tõusuga ei tekki selliseid peresid juurde kes järgmise piimaliitri saab võib-olla toidupangast? Juba praegu on neid inimesi palju kes ei jõu isegi seda odavat piima osta. Toodame aga vaeseid juurde.
l
Lihtsalt../ 4. september 2016, 14:20
üks rumal küsimus. Kas piimahinna tõusuga ei tekki selliseid peresid juurde kes järgmise piimaliitri saab võib-olla toidupangast? Juba praegu on neid inimesi palju kes ei jõu isegi seda odavat piima osta. Toodame aga vaeseid juurde.
õ
õige/ 4. september 2016, 14:06
saatke kõik poeketid pikalt. kuigi mul pole raha siis olen nõus maksma suuremat hinda kui piim on piim mitte vesi. teiseks asutage, tekitage või kuidas õigem on öelda eraldi piimasaaduste kauplused. röövivad teid poekettid mitte, et tarbija ei taha maksta.
p
Parts/ 4. september 2016, 14:06
Maamaksu tõusust võiks lehmapidajaid toetada!!

p
Parts/ 4. september 2016, 14:06
Maamaksu tõusust võiks lehmapidajaid toetada!!
l
lubati vist kaltsule/ 4. september 2016, 13:58
saad pigisid hulgi ning saadetakse ka piima vagunitega,teil pole mõtet üldse veiseid pidada. Kaputt.
t
Tohoh/ 4. september 2016, 13:55
Noortalunikud peaksid teadma, et Euroopa Liidu seaduste jargi peab ka lupsilehmad karjamaale laskma, Pohjamaades siis kui rohi kasvab, ja nii ka muu Euroopa teeb.
See valge vedelik, mida meie suurtootjad muua soovivad, mis see omahind ikka on, lagunenud kolhoosi laudas lupsilehmad kettipidi rivis on ja vahel kaon moni tooline neile madanenud pohku ja kuhvliga mingit tolmu ette viskamas. Vaga kahju on loomadest, kelle eluiga on vaga luhike.
y
yto/ 4. september 2016, 13:49
kohe tulevad suud ja sõrad tikutopsis nagu sea haigus ja ongi hind paigas
t
Taara/ 4. september 2016, 13:35
Kui rääkida müüjatest ,siis nemad teenivad natukene üle miinimum palga pool keskmisest palgast. Kaupmeeste rikkus on osaliselt meedia kära. Miks? Vastus on kõigil näha. Miks on kõik erakaupmehed maal oma poed likvideerinud. Sest nemad ei tule omadega välja. Välismaised kaubandusketid löövad tootjatelt hinnad alla või muidu toovad piima Poolast Leedust sisse.Nii ongi saba kinni nokk lahti ja vastupidi. Aitaks seda ära hoida järgmine variant. Kõik kes müüvad piimasaadusi on kohustatud põllumeeste fondi maksma liitrilt näiteks 15 senti põllupidajate Keskliidule ,kes omakorda maksab selle põllumeestele otse kätte. Maksta tuleks ka Poolast leedust Lätist müüdavatelt piimasaadustelt. On see siis raske. Minister saaks uue võimsa autoga jälgida seda ja õiglust taga ajada.
j
jüri/ 4. september 2016, 13:29
Lp. noortalunikud.
Enne kui korraldate mingi aktsiooni , tehke endale selgeks , miks olukord on selline ! Palja emotsioonide najal pole vaja toimetada.
e
Eesti rahva viib hukule/ 4. september 2016, 13:25
h
Hus/ 4. september 2016, 13:25
Nojah kuid asja juures on üks väike "aga" - Nimelt pole seda partiid toidupangal kuskil hoiustada kuna neil puuduvad külmkapid. Toidupank toimetab kuivainete, konservide ja muu sellisega mis ei vaja jahedas säilitamist. See piim läheb ju neil enne halvaks kui jagamise aeg tuleb. Pigem võiks annetada lasteaedadele ja koolidele, kus see kohe ka ära tarbitakse. Ja neil on ka külmikud.

k
küllap/ 4. september 2016, 13:01
lajatavad mingi maksu selga ja lõpptarbijad peavad mingit kilekotimaksu sarnast olemust hakkama plekkima...võisiis tuleb maamaksu tõus,mis võetakse alla 10 ha taludelt IRW
k
kuradi ahveristid mudkui tahavad rahvalt viimased sendid varastada/ 4. september 2016, 12:55
Minge peeeeeeeeeeer kus ta odav on pigem maitsetu solk
k
Kurb uudis/ 4. september 2016, 12:36
siis peab vaesem rahvas minema Toidupanka piima otsima...Eesti toit on nii kallis,et seda on võimatu tarbida,sestap on hea,kui pood müüb mitmes hinnaklassis tooteid või suisa alla omahinna.Rikas kaupmees teab,palju ta oma töötajale maksab,selle palgaga on kunst ära elada.
a
A.H./ 4. september 2016, 13:09
Näed siis , sinu enda jutust ju koorub välja et mitte toid ei ole kallis vaid palk on odav.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee