Värskemad linnauudised

16 TUNDI METSAS: vabatahtlike otsingukoer leidis Läänemaal metsa eksinud eaka naise (5)

Toimetas Helen Pentsa, 2. september 2016, 09:30
Kadunud inimese otsmine. Foto on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Õhtul mobiiltelefonita metsa läinud 66-aastane naine seikles enne leidmist 16 tundi metsas.

Eile, 1. septembril vahetult peale südaööd anti politseile teada, et Läänemaal Nõva vallas on metsas kaduma jäänud 66-aastane naine. Naine läks kella 21 paiku metsa ja tagasi sealt ei tulnud. Lähedased olid proovinud teda omade jõududega leida, kuid tulemusteta. Haapsalu politseinikud alustasid öösel otsinguid, mida raskendas oluliselt see, et naine ei saanud ise abi kutsuda ja teda polnud võimalik positsioneerida, sest mobiiltelefoni ta metsa kaasa ei võtnud.

Otsingud kestsid piirkonnas kogu öö ja naise leidmiseks kasutati nii heli- kui ka valgussignaale. Hommiku saabudes jõudsid kohale abijõud, kellega täiendavalt piirkonda kontrollima hakati. Õhust otsis kadunud naist politsei helikopter ja appi tulid Lääne reservpäästerühma esindajad koos otsingukoertega.

Kella 10 paiku märkas politseinik metsas värskeid jalajälgi, mida kontrollima hakati. Peale kella 13 leidis vabatahtlike otsingukoer 66-aastase naise ja ta anti meedikute hoole alla.

Haapsalu politseijaoskonna patrullitalituse juhi Tarmo Tomson tänab kõiki otsingutel osalenuid ja lähedasi, kes naise kadumisest kiiresti politseid informeerisid.

"Õhtud ja ööd muutuvad järjest külmemaks, mistõttu abivajaja õigeaegne leidmine on kriitilise tähtsusega," ütles Tomson.

Leidmisele aitasid kaasa naise erksavärvilised riided, mis teda maastikust eristasid.

Patrullitalituse juht tuletab meelde, et sellised sügisesed metsas ekslemised võivad nõrgema tervisega inimestele olla traagiliste tagajärgedega.

"Palume kõigil teavitada oma lähedasi plaanist minna metsa, lisaks piirkonnast, kus liigutakse ja võimalikust naasmise ajast. Tähtis on panna selga sobivad riided, mis on erksavärvilised ja ilmastikukindlad. Kaasas peab olema laetud akuga mobiiltelefon, võimalusel kompass, vett ja toitu," ütles Tomson.

Kui olete metsa eksinud või teie lähedane ei ole metsast kokkulepitud ajaks tagasi tulnud, tuleks esimesel võimalusel sellest teada anda hädaabinumbrile 112. Kui piirkonnas puudub mobiililevi, tuleks telefonist eemaldada SIM-kaart ja proovida siis helistada.

Samal teemal

1. september 2016, 17:21
Politsei ja vabatahtlikud otsivad Kloogal kadunud eakat mäluprobleemidega meest
31. august 2016, 13:54
MITU TUNDI EKSLEMIST: politseisõiduki sireen aitas eksinud seenelised metsast välja
22. august 2016, 23:09
Politsei leidis kaks päeva metsas uitanud vanahärra

5 KOMMENTAARI

p
Politsei Koerad ei ole veelgi leidlud psühhopaate, sadiste ega mõrvareid. 2. september 2016, 23:26
Minul ei ole mingit sotsiaalset kohustust lasta end piinata või olla teise inimese väärkohtlemise ohver-mitte kunagi.
Kui sa selle aja ära tunned, ei häiri sind kunagi, et sellel maal(isamaal), kus sa elad, on liiga külm, liiga sombune või liiga masendav politsei, et elada.
s
Siiber 2. september 2016, 15:20
Krt, 66- aastane ei ole mingi eakas! See on EV-s täiesti normaalne tööl käimise iga. 66-sed on täiesti normaalsed aktiivsed inimesed.
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee