Värskemad linnauudised

MITU TUNDI EKSLEMIST: politseisõiduki sireen aitas eksinud seenelised metsast välja 

Toimetas Helen Pentsa, 31. august 2016, 13:54
Foto: TEET MALSROOS
Eile aitas politsei Lõuna-Eestis kahel korral metsast välja seenelised, kes olid ise õige sihi kaotanud. Mõlemal juhul oli abiks politseisõiduki sireen.

Eile pärastlõunal, kella 14 ajal teatati politseile, et Tartumaal Vara vallas Välgi külas läksid metsa 37-aastane naine ja 16-aastane tüdruk, kes ei oska enam omal käel teed tagasi auto juurde leida ja on juba viimased kaks tundi ekselnud. Politsei tegi kirjelduste ja positsioneerimisega kindlaks eksinute arvatava asukoha ning tänu alarmsõiduki sireenidele leidsid nad tee metsast välja.

Jõgeva politseijaoskonna vanemliikluspolitseinik Sulev Jürgenson sõnas, et laetud akuga telefon on eksimise korral tõhusaimaks vahendiks, millega oma asukoha kohta infot anda ja otsijatega sidet pidada ja seetõttu peaks see alati kaasas olema isegi juhul, kui mets on tuttav.

Kohapeal oli maastik soine ja tiheda võsastikuga, samuti olid ilmastikuolud rasked ning politsei alustas maastikuotsingutega, kuhu kaasati ka otsingukoer. Ühel hetkel kuulsid otsijad naise hõikeid ning politseisõiduki sireene kasutades aidati tal leida õige tee metsast välja. Naisega oli kõik korras ja meedikute abi ta ei vajanud.

Sulev Jürgenson sõnas, et sügiseti saab politsei pea iga päev teateid, kuidas õhinas seenelised, marjulised või muidu uitajad metsast väljumisel õiget teeotsa enam ei leia. "Kui tekib kahtlus, et õige siht on kaduma läinud ja liikumissuunas enam kindel ei olda, siis tuleks igal juhul sellest kohe politseile teada anda. Sellisel juhul saame kiiresti reageerida, kaasata vajalikku ressurssi ja aidata inimesed metsast välja veel enne, kui olud pimeda saabumisega raskemaks lähevad," sõnas Jürgenson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee