Värsked Pärnu uudised

GALERII | LÕBUS POLITSEIVÕISTLUS: kes on parim politseinik ja kust need lapsed siia said?!  

Maria Alas, 25. august 2016, 11:28
Politseivõistlus Paikusel.Foto: Laura Oks
Pärnumaal selgitatakse nädalavahetuse eel välja kõige osavamad politseinikud, kes pannakse proovile erinevates ametialastes oskustes. Ühtekokku on võistlustules 33 meeskonda nii Eestist kui ka naabermaadest.

Avalikkusele kinnisel üritusel, mida sel aastal korraldab Lääne prefektuur, toimub kõik range päevakava järgi. „Kõik on siiski aus ja objektiivne, politseimoto ju ka ausameelsus!” garanteeris peakorraldaja Kaido Kõplas.


Kui testiti politseinike teadmisi, lõid kaasa ka abipolitseinikud, kelle sõnul oli tegu raskete küsimustega ning ka ajafaktor mängis rolli. Siiski lubati rõõmsalt uut võistlust oodates, et loomulikult kavatsevad nad võita ja kaotama ei tuldud kohe kindlasti. Võidusoov oli ka soomlastel ja lätlastel, kes lubasid anda endast parima.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna vabatahtlikud Keio ja Ruth arvasid, et võit jääb siiski Eestisse. Sama meelt oli ka Kõplas, kes samas möönis, et võitjat on raske ennustada, sest nii välismaalased kui ka eestlased on tasemel.

„Kust need lapsed saadud on?“ 

Laskmisalas põhjustas elevust lisaülesanne, kus ühest võistkonnast tuli kahel inimesel lasta poole minuti jooksul märki, samas kui teine pool meeskonnast puhus õhupalle puruks. Võistlus algas abikohtuniku küsimusega: “Are you redis?” Leedukad lasid väga hästi, aga ühtki õhupalli ei suudetud lõhki puhuda. Eesti poistel jätkus kopsumahtu rohkem ja pallid purunesid kergemini. 


Ühtlasi harjutasid politseinikud eile ka isikute tuvastamist. Korrakaitsjate ette toodi inimesed, kelle dokumendipildi põhjal pidi otsustama, kas tegu on sama isikuga. Kuna projekti oli kaasatud palju noori, tekkis Tartu politseinike seas küsimus: „Kust need lapsed saadud on?“ Lapsed tutvustasid end kui Sindi kooli õpilasi, kellele pakuti võimalust minna politseinike võistlusele vabatahtlikult. Niisiis astusid noored politseinike ette ning kui küsiti, vanad nad on, teatasid nad rõõmsalt, et kakskümmend eluaastat täitunud. Politseinikud aga vastasid seepeale, et noored täiskasvanud on oma vanuse kohta liiga lühikesed.


Muusika on enamike ürituste aluseks, ent sel korral saatis politseinike tegemisi Nexuse plaat, mille esilooks „Nii kuum“ – rohkem plaate lihtsalt politseiautodest ei leitud.

Täna jätkuvad võistlused merepäästes, meediasuhtluses, väljakutse lahendamises ning õhtu lõpetab teatevõistlus. Kõplase sõnul on nende prefektuuri meeste tugevus just merepäästes, sest nad on sellega palju kokku puutunud. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee