Värsked Tallinna uudised

Öösel kella kaheni kestnud pidu presidendi roosiaias pahandas Kadrioru elanikke (83)

Gerly Mägi, 23. august 2016, 16:38
Indrek Sarrap STANISLAV MOSHKOV
"Eile kuulasin oma toas tümmi kella 2-ni öösel," pahandas pühapäeval muusikaärimees Indrek Sarrap presidendi roosiaias pikaks veninud peo müra üle. "Kadrioru kodanikuna sooviks, et ka kadrioru loss austaks tulevikus ümberkaudseid lastega elanikke (kel äkki magades aken lahti jäänud) ja kord olgu ikka kõigile ühesugune," kirjutas ta Facebookis.

Läinud laupäeval kutsus Toomas Hendrik Ilves viimast korda presidendina külalised Kadrioru roosiaeda, et tähistada meie riigi iseseisvuse taastamist. Vastuvõtule järgnes Eesti muusikute kontsert, mis oli senistest roosiaia pidudest suurim.

Hiliste öötundideni kostunud vali muusika ajas Kadriorus elaval Indrek Sarrapil harja punaseks. "Tekkis puht sportlik huvi, et kuidas sellisele "privaatpeole" nii pika lärmiloa kah saab, sest kui ise tahan üritust teha siis mulle üle kella 23 või max 00-i luba ei anta."

"Load antagu ikka kõigile ühtemoodi. Mind ei aja närvi see, et antud sündmusele see luba anti vaid miks teisele, võibolla linnarahvale isegi põnevamale asjale ei anta peale 00-st luba põhimõtteliselt kunagi. Olgu ausus meie maal," kirjutas ta.

"Muidu on meil tore president ja pidu on lahe ja vabariigi aastapäeva vastuvõtt ka tore asi aga kaldun arvama et kui ma oma rõdule oma külalised kutsuksin ja sellist tümmi öösel kadriorus teeks, oleks politsei 5 minutiga kribinal krabinal ukse ta," arvas Sarrap.

Sarrapi arvamusega nõustus ka Olav Osolin. "Eestis on kaks ööd, kus tuleb naabrite tümm viisakalt välja kannatada - jaaniöö ja aastavahetus. Sellest võiks piisata. Presidendi privaatpidu saab alati ka ruumis pidada või varem peale hakata, selleks ei pea kogu elamurajoon poole hommikuni üleval olema!"

Sarrapi seisukohta jagas ka Mihkel Mattisen: "Kui oleks lauluväljakul toimunud kogu rahvale kontsert tähtsa päeva puhul, ei viriseks ta midagi. Fakt on see, et toimus erapidu, mille puhul seadused ei kehti. Kas see on ok? Pigem vist mitte... Päris palju olen käinud esinemas pidudel, mis lõppevad kell 23 ja on alati tore olnud, pidu ei pea toimuma öösel."

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul ei olnud presidendi peol eritingimusi. "Eilne üritus ei olnud avalik, see oli kutsetega," selgitas ta, miks roosiaia peo jaoks ei olnud korraldajatel vaja linnavalitsuse luba ega ka politseiga kooskõlastada.

Põhja prefektuuri valvebüroo juhi Aivar Ridamäe sõnul helistas üks Kadrioru elanik kahel korral häirekeskusesse ning teatas, et kontserdimuusika segab teda. "Kuna selleks ajaks oli kontserdiosa lõpuni jäänud veidi enam kui pool tundi, siis vabariigi sünnipäeva juubelikontserti ei katkestatud."

"Meil on kahju, et inimese öörahu sai häiritud. Varasemalt pole vastuvõttudega seoses piirkonna elanikelt sellist tagasisidet tulnud," sõnas Ridamäe.

Presidendi avalike suhete nõunik rõhutas, et iseseisvuse taastamise 25. aastapäeva tähistab Eesti üks kord, mistap võib mõista, miks pidu öötundidesse venis. "Mul on kahju, kui see kedagi segas ja häiris," lausus Sildam.

83 KOMMENTAARI

p
Pol 25. august 2016, 09:55
"Kuna selleks ajaks oli kontserdiosa lõpuni jäänud veidi enam kui pool tundi, siis vabariigi sünnipäeva juubelikontserti ei katkestatud."
Et si...
(loe edasi)
l
Linlane 24. august 2016, 23:56
Käisin lastega maal telkimas, vot kus seal oli möll (ei mingitki öörahu) - lehmad möögisid ja lambad määgisid ööpäev läbi, öösel laksutasid ööbikud (lapsed arvasid, et pätid vilistavad ja kohe ründavad neid) - selline jama tuleb riiklikul tasemel kohe ära keelata
Loe kõiki (83)

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee