Linnaleht

Laskesuusatajad otsivad Otepääl toimuvalt suvebiatloni MM-ilt positiivseid emotsioone (2)

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 18. august 2016, 17:50
Otepääl asub starti ka Eesti laskesuusatamise tulevikumees Rene Zahkna Foto: Liis Nemvalts  Foto: Liis Nemvalts
Spordisõpradel tasub järgmise nädala lõpus seada sammud Otepääle, sest just Tehvandil toimuvad reedest pühapäevani suvised laskesuusatamise maailmameistrivõistlused.

Eesti tippude kõrval on kohal 24 riigi sportlased. Tõsi, laskesuusatamise absoluutsed tipud Otepääle ei jõua, aga MM-il võistlejatest on väga tugevad nii Venemaa kui ka Ukraina koondis. Venelastel on välja panna lausa suvebiatlonile keskendunud koondis.

Päris maailmanimedeta Otepää võistlus siiski jää. Nii tuleb medaleid jahtima näiteks viimaste aastate üks tugevamaid naislaskesuusatajaid Kaisa Mäkäräinen. Kahel korral MK-sarja võitnud ja viis MM-medalit võitnud soomlanna lõpetas sel kevadel MK-sarja naiste arvestuses neljandana. Meestest on teiste hulgas stardis prantslane Jean Guillaume Beatrix, kes on kogunud tiitlivõistluste medaleid teatesõitudes.

Mis oleks meie laskesuusatajatele veel parem, kui koguda kodupubliku ees võisteldes talviseks hooajaks häid emotsioone. Kevadest koos Ilkka Luttuneniga Eesti laskesuusatamise koondist juhendama asunud Indrek Tobreluts räägib intervjuus Linnalehele, et suvebiatloni MM on Eesti koondislaste jaoks eelkõige osa treeningprotsessist. „See on hea võimalus end muu maailmaga võrrelda, kuid talve silmas pidades ei saa nende võistluste järgi siiski põhjapanevaid järeldusi teha,” tõdeb Tobreluts, kes ise korjas omal ajal sportlasena tiitlivõistluste medaleid just suvistelt laskesuusatajate tiitlivõistlustelt.

Paraku ei tähenda see, et kui oled suvel rulluiskudel sõites kõva mees, juhtub sama ka talvel. Tobreluts toob välja, et erinevalt talvest on suvebiatlonis sportlaste jaoks tingimused võrdsemad. Talvel on kasvõi suuskade määrimise tõttu taustajõudude roll palju suurem. „Eks suvine edu ikkagi teatud võimekust näitab,” lisab treener.

Kes on Otepääl Eesti koondise liidrid? „Need, kellele loota, on samad, kellele loota talvelgi. Ei ole nii, et tuleb mees metsast, kes on spetsiaalselt valmistunud suviseks MM-iks. Selliseid trumpe meil tagataskus ei ole, kuigi Roland Lessing näitas viimasel katsevõistlusel, et on oma parimate päevade tasemel. Loodame kogenud sportlaste peale, aga kindlasti on kõik võimelised heaks tulemuseks. Samas me kellelegi eraldi vastutuskoormat ei pane,” arutleb Tobreluts.

Eesti laskesuusatajad ei pea Tobrelutsu sõnul olema medalikohustuse pärast pingeseisundis. Kui medal peaks tulema, tähendaks see meie sportlastele ideaalset õnnestumist. „Otepää lasketiirus valitsevad suhteliselt keerulised tingimused: tiirus on pidevalt tugev tuul. Samas õnnestub kindlasti kellelgi laskmine ka sellistes oludes. Loodame, et eestlased oleks nende hulgas,” tunnistab treener, et võistlused võivad osutuda parajaks loteriiks.

Nagu loo alguses mainitud, on laskesuusatajate mõtted juba talves. Tobreluts ütleb talvistest eesmärkidest rääkides, et tahetakse näidata paremaid tulemusi kui eelmisel aastal. Olgu meenutatud, et mullusel talvel kogusid Eesti laskesuusatajad kokku 106 MK-sarja punkti. Seda polnud just palju, aga veel mõned aastad tagasi säranud Eesti suusatajad said MK-sarjas kokku veelgi vähem punkte, kõigest 15.

----------------------

Suvebiatloni MM Otepääl

Reede, 26. august

10.00 segateatevõistlus, juuniorid

13.00 segateatevõistlus 2x6 km + 2x7,5 km

Laupäev, 27. august

9.30 naisjuunioride sprint 7,5 km

11.30 meeste sprint 10 km

14.15 naiste sprint 7,5 km

16.30 meesjuunioride sprint 10 km

Pühapäev, 28. august

9.30 naisjuunioride jälitussõit 10 km

11.15 meeste jälitussõit 12,5 km

13.45 naiste jälitussõit 10 km

15.45 meesjuunioride jälitussõit 12,5km

Võistlused on pealtvaatajatele tasuta.

---------------------------

Eesti koondis

Eesti täiskasvanute koondis suvebiatloni MM-il: Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kauri Kõiv, Roland Lessing, Johanna Talihärm, Kadri Lehtla, Grete Gaim ja Kristel Viigipuu.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee