Värsked Tartu uudised

VASTASSEIS VASTVALMINUD MAJAS: erivajadustega üürnikud kohutavad korteriostjaid (32)

Arvo Uustalu, 18. august 2016, 04:00
UUS MAJA: Kalli korteri uude majja ostnud pole rahul uute naabritega.Foto: Aldo Luud
Kõige masendavam on see, et riik ei hooli ei erivajadustega inimestest ega ka inimestest, kellel veel pole erivajadusi, ütleb noor pereema, kes ei taha elada külg külje kõrval ülikoolilinna sulanduma saadetud aktsiaseltsi Hoolekandeteenused kümne kliendiga.  

Tartu Räni linnaosas valmis mullu nägus korterelamu, kuhu ostis kolm korterit ka riiklik aktsiaselts Hoolekandeteenused, et panna neisse elama kümme psüühilise erivajadusega inimest. Teisi majaelanikke tabas see nagu välk selgest taevast. Täna on vaimset tuge vajavate naabritega koos elatud kaks kuud. Kui riiklik aktsiaselts ja psüühiliste erivajadustega inimesed leiavad, et toimunud on teatud lähenemine, siis korteri kalli rahaga ostnud majaelanikud tunnevad, et on langenud riigi, omavalitsuse ja kinnisvaraarendaja üles seatud lõksu, kust ilma suurte kahjudeta välja ei rabele.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

32 KOMMENTAARI

h
Herbert 21. august 2016, 14:18
Kirjatsura Arvo Uustalu ma väga loodan, et teil ei tule elus kokku puutuda oma perekonnas selliste haigusjuhtumitega .Eks elu näitab.Selliseid haigeid...
(loe edasi)
k
Kurb 21. august 2016, 10:59
Need inimesed saavad ju ise ka aru, et neid ei taheta. See mõjutab kahtlemata niigi nõrka psüühikat ja mis pikapeale saama hakkab, on teadmata. Sotstöötaja või hooldaja peaksid jälgima, et ravimid võetud saavad. Oleks ohutum kõigile, ka erivajadustega inimestele endile.
Loe kõiki (32)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee