Laadin videot...
10
fotot

Homme avaneb Tallinna Lennusadamas Rootsi Ajaloomuuseumi koostatud suurnäitus - "Viikingid: elu legendide taga", mis tutvustab kõigile huvilistele viikingite eluolu, mis tänaseni on jäänud veidikene legendide varju. Vaata videot, et teada saada, mida näitusel näha saab.

Varem Euroopas, Ameerikas ja Austraalias rännanud suur ja põhjalik viikingite kultuuri tutvustav näitus jõuab esimest korda Läänemere äärde Tallinna. Viikingite algse elupaiga lähedale.

Viikingite laev (Toomas Tatar)

Eesti Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul viib näitus külastaja põnevasse viikingiaegsesse maailma, mis kindlasti muudab meie väärarusaamu viikingitest kui üksnes laevaehitajatest ning jõhkratest sõjameestest ja maadeavastajatest.

“Näitusel eksponeeritud leidude seas on valik relvasid ja võidetuid aardeid, mis annavad tõepoolest tunnistust nende vallutamistungist, kuid see pole kaugeltki kogu nende lugu,” ütles Dresen. 

Näitusel on eksponeeritud üle 500 viikingiaegse leiu. Originaalesemete seas on nii münte, relvi, ehteid, majapidamistarbeid, talismane, luid kui laeva detaile, mis asetavad täiesti uude valgusesse levinud teadmised viikingitest, nende kaubavahetusest, vallutustest, religioonist, tavadest ja igapäevaelust.

Lisaks tõelistele arheoloogilistele originaalesemetele pakub näitus proovimis- ja avastamisrõõmu eksklusiivsete koopiate ja interaktiivsete eksponaatide näol. Loomulikult ei puudu ka viikingiajastu keskne sümbol – elusuuruses viikingilaev.

Näitusega on võimalik tutvuda 15. jaanuarini. 

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias