Värsked Tallinna uudised

Tallinn kavandab Lasnamäele suurhaiglat (13)

Toimetas Kristin Aasma, 22. juuni 2016, 18:35
HaiglaFoto: Mati Hiis
Tallinna linnavalitsus kavandab Lasnamäele suurt Tallinna haiglat, mis ühendab kõik senised Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglate korpused.

Tallinna linnavalitsus algatas Narva mnt 129 ja 129b kinnistute ning lähiala detailplaneeringu koostamise, eesmärgiga rajada alale Tallinna uus haiglakompleks, vahendas Raepress.

Samal teemal

"Uue haiglakompleksi valmimisel ühinevad praegused linna keskhaiglad Tallinna Haiglaks,“ ütles abilinnapea Merike Martinson. "Tallinna Haigla rajamine parandab arstiabi kvaliteeti ja kättesaadavust. Uuest haiglakompleksist ei saa kasu mitte üksnes Tallinna elanikud, vaid osade erialade lõikes kogu Põhja-Eesti elanikkond.“

Lasnamäel asuva planeeritava maa-ala suurus on 27,52 hektarit, kuhu kavatsetakse ehitada kuni kaheksakorruselisi hooneid, sh haiglakompleks, sellega sobivad ärihooned ja sotsiaalelamuid. Planeeritav hoonestamata tühermaa asub Narva maantee ja Maarjamäe paekalda vahelisel alal. Teisel pool Narva maanteed paikneb elurajoon.

Tallinna Haigla ruumimaht on esialgsel hinnangul vahemikus 100 000 m² kuni 120 000 m². Haigla projekti eeldatav maksumus on 400 miljonit eurot, sellest hoone ehitus 200-240 miljonit eurot, meditsiinitehnika ja sisustus ca 100 miljonit eurot, väliskommunikatsioonid, projekteerimine, projekti juhtimine ja muud kulud ca 60 miljonit eurot.

ERRi uudisteportaal kirjutab, et haigla projekteerimisega peaks alustatama 2017. aasta sügisel. 2019. aasta algul plaanitakse välja kuulutada ehitushange, nii et ehitus toimuks vahemikus 2019 sügis kuni 2023.

Seni kahe haigla ühendamisele pigem vastu seisnud haiglajuhtidelt ERRil kommentaare saada ei õnnestunud, kuivõrd kokkuleppeliselt pidi teemat kommenteerima üksnes mõlema haigla nõukogu liige Merike Martinson, kes on üksiti ka Tallinna abilinnapea.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee