Värsked Tallinna uudised

ÕHTULEHE GALERII | Balti jaama turg sai pidulikult nurgakivi (6)

Toimetas Gerly Mägi , 17. juuni 2016, 10:25
 LAURA OKS
Eile sai pidulikult nurgakivi tulevane Balti Jaama Turg, mis avab oma uksed 2017. aasta mais. Uuest turukompleksist saab tänapäevane ja mitmekesine kaubandus- ja teenindusala, mille põhifunktsiooniks jääb turg.

Astri Kinnisvara OÜ juhatuse liige Tarmo Kleimanni sõnul teist sarnast turukompleksi Eestis ei ole. „Balti Jaama Turg saab olema kõige omanäolisem ning kaasaegsem turg Tallinnas ning Eestis üldiselt. Uuenev turg loob väärika turumiljöö koos värske toidukraamiga ning kaasaegse ja moodsa meelelahutusalaga, kus hea seltskonna ja söögiga mõnusalt aega veeta,“ ütles Kleimann.

Balti Jaama Turu pindala saab olema 20 000 ruutmeetrit. Krundil asetsevad 19. sajandi algusest pärinevad paekivist ajaloolised Verneri laohooned, mille fassaadid säilitatakse. Kavandatud juurdeehitused toetavad olemasolevate hoonete arhitektoonikat ja võimendavad ning täiendavad seda. Lisaks välisele ilmele paranevad oluliselt ka jalakäijate liikumisvõimalused Balti Jaama piirkonnas.

Avaturg on krundi põhja- ja kirdeosas paiknev aiaga piiratud kauplemisala. Avaturul hakkavad asuma nii suletavad müügipinnad kui ka lahtised turuletid. Siseturg on planeeritud kahele korrusele. Esimesel korrusel hakkavad paiknema valdavalt toiduained ja talusaadused ning teisel tööstuskaubad. Teisele korrusele plaanitakse lisaks tööstuskaupadele ka toitlustuspindasid, millel saab olema vahetu kontakt hoonest lõunasse jääva terrassi ja laste mängualaga. Samuti saab turg omale mitmekesise tänavatoidu ala. Valmiva hoone investeeringu kogumaht on 24 miljonit eurot (millele lisandub kinnistu soetamise maksumus).

Balti Jaama Turu arhitektuurilise lahenduse on koostanud KOKO arhitektid ning ehitust teostab Mapri Ehitus.

6 KOMMENTAARI

i
issake 17. juuni 2016, 16:41
kus siis linnaisake jäeti ?? või ei olnud toolilükkajal aega ??
k
Kahju 17. juuni 2016, 12:01
Käisin Balti jaama turul ostmas kaltse, romu ja tähtaja ületanud toitu. Uuel turul vaevalt midagi sellist leidub- seega vaestel jälle üks koht vähem, mis aitas ellu jääda.
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee