Linnaleht

Dressipüksid, mis ei jäta peaaegu kedagi külmaks 

Kristjan Roos, 16. juuni 2016, 16:08
Gábor Király on EM-i üks värvikamaid mängijaid. Foto: Reuters/Scanpix Foto: Reuters / Scanpix
Huumorisoonega jalgpallisõprade jaoks on seekordse jalgpalli EM-i finaalturniiri üks värvikamaid persoone kahtlemata ungarlasest väravavaht Gábor Király, kelle kaubamärgiks on hallid lohvakad dressipüksid.

„Hallide dressipükste maagia – madjarid panid austerlased paika!ˮ pealkirjastas Õhtuleht kokkuvõtte Ungari teisipäevasest 2:0 võidumängust Austria üle. Tolles kohtumises tegi Király ka jalgpalliajalugu, sest temast sai vanim EM-i finaalturniiril mänginud jalgpallur. Austriaga mängides oli ta 40 aastat ja 75 päeva vana.

Király on tänu oma dressipükstele kogunud üle maailma suure hulga fänne, keda huvitavad tema dressipüksid isegi rohkem kui tegutsemine väravavahina. Mees ise on olnud sellest üksjagu häiritud. „Ma olen väravavaht, mitte tippmodell,” on ta kurtnud.

Fänne aga vanameistri väljaöeldu ei kõiguta. Näiteks, kui Király siirdus 2014. aastal klubist München 1860 Fulhamisse, tulid paljud fännid Münchenist ungarlasele kaasa elama. Jalas olid neil mõistagi hallid dressipüksid.

Aga miks kannab Király mängides juba 16 aastat lohvakaid halle dressipükse?

Inglise meedia on välja nuuskinud 2005. aastal antud intervjuu, kus ungarlane selgitab pükste kandmist ebausuga. „Mida rohkem häid mänge ma nendes pükstes mängisin, seda rohkem pükstega harjusin. Mul on nendes pükstes olnud mitmeid häid sooritusi, eriti kui ma mängisin Berliini Herthaga meistrite liigas ja Ungari koondise eest.ˮ

Kui Ungari edukad esitused jalgpalli EM-il jätkuvad, on vaid aja küsimus, mil ka Eesti vutiplatsidel näeb halle dressipükse.

Samal teemal

18. juuni 2016, 06:00
Avavooru üllatajad Ungari ja Island vastamisi

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee