Värsked Tallinna uudised

Tallinnas algab suvine pargimuusika 

Toimetas Piret Pappel, 15. juuni 2016, 15:38
Kadrioru parkFoto: LAURA OKS
Laupäeval, 18. juunil kell 16 avab Tallinna Filharmoonia oma suvemuusika hooaja Kadrioru lossi lilleaias, kus toimub tasuta „Kodukandi pargikontsert”.

Kontserdil kõlab suviselt klassikaline muusika Tallinna Kammerorkestri ning solistide Henri Zibo, Harry Traksmanni ja Leonora Palu esituses. Kontserdi kunstiline juht on Risto Joost .

Kontserdil esitatakse Vaclav Trojani teos „Muinasjutud akordionile ja keelpillidele”, mida akordionist Henri Zibo, 2014. aasta üks klassikatähtedest, kirjeldab: „See on nagu multifilmimuusika – nii värvikas ja ootamatu ja lõbus.“ Lisaks esitatakse Evald Vainu loomingut, mis on kirjutatud just keelpilliorkestrile.

Alates 29. juunist saab tasuta pargikontserte kuulata Löwenruh pargis Kristiine linnaosas. Avaõhtul esinevad muusika ja sõnaga Leelo Tungal, Jüri Aarma ja Urmas Lattikase bänd. Suve jooksul saab pargikontserte kuulda ka 6. ja 27. juulil.

Pargimuusika sari pakub juba viiendat suve tallinlastele muusika ja looduse ühiselamusi. Iga aasta toovad Tallinna Filharmoonia korraldatud tasuta kontserdid linna parkidesse tuhandeid inimesi. Kontserdid on tasuta.

Pargikontsertide kava:
18. juuni kell 16 Kodukandi pargikontsert Kadrioru lossi lilleaias
29. juuni kell 19 Pargimuusika. Kirjanik ja Džäss (Leelo Tungal, Jüri Aarmaa ja Urmas Lattikase bänd) Löwenruh pargis
6. juulil kell 19 Pargimuusika. Kristjan Roberts Rebase trio & Triin Lutsoja Löwenruh pargis
27. juulil kell 19 Pargimuusika. Ansambel Dopamiin Löwenruh pargis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee