Värsked Tallinna uudised

Lisatud politsei kommentaar!

Tervisesportlase väidetav narrimine lõppes peksmise ja kriminaalsüüdistusega (22)

Õhtuleht.ee, 13. juuni 2016, 23:32
Foto: Aldo Luud
Möödunud aasta juunis leidis Tallinnas aset vahejuhtum, kus kepikõndi teinud Dmitrit hakkas väidetavalt narrima üks seltskond, mees hakkas narritajaid käimiskeppidega peksma, langes seejärel ise rünnaku ohvriks ning süüdistab nüüd politseid, kes andsid õiguse tema peksjatele.

"Ma sain peksa. Ma sain nii peksa, et ainus koht, mis polnud verega kaetud oli spordijalatsi tallad. Ma sain peksa viieliikmelise venelaste grupi käest Stroomi terviseraja Hipodroomi sirgel. Peksa anti seepärast, et sportides neist möödudes kõige provokatiivseim, ja hiljem 0,62mg/L joobe välja puhunud, hakkas antipaatiast matkima minu hingamist. See pole esimene kord, kui ma kepikõnni ajal satun hingamise pärast mõnituste alla," kirjeldas Sädus oma Facebooki küljel möödunud aasta 6. juunil aset leidnud vahejuhtumit.

Sädus kutsus kohale politsei, kes sündmuse fikseeris, kuid mehe ebameeldivaks üllatuseks alustas politsei kriminaalasja tema suhtes, kuna ta tekitas väidetavale narritajale füüsilist valu ja kehavigastusi.

"Mina ei lasknud ennast oimetuks lüüa. Aga sellel olid ka omad tagajärjed. Sõnum mulle oli konkreetne - minu vigastused olid enesekaitse piires. Ei loe, et oli peksjal oli 0,62mg/L joove, ei loe, et peksis viiene grupp, ei loe et peksti täieliku füüsilise kaotuseni, ei loe, et hiljem liitus kuues liige ja nad jätkasid oma lõbusat ajaviidet pilkamisega. Loeb see, et uurija lõpetas toimiku, saatis prokuratuuri, mulle esitati süüdistus. Ma kas pean minema kokkuleppemenetlusle ehk vabandama nende ees või kohtusse. Ja mitte lihtsalt, et ma saan valida, vaid abiprokurör sõitis minust üle tituleerides vastuargumente "monoloogiks" ja "teie süü on üheselt tuvastatud"," kirjutas mees oma emotsionaalses postituses.

Kesklinna politseijaoskonna juhi Kaido Saarniidu sõnul pole aga lugu kaugeltki selline, nagu Dmitri seda demonstreerib.

"Politsei uuris eelmise aasta suvel Merimetsa teel juhtunut põhjalikult, kuulas üle mõlemad konflikti osapooled ja tunnistajad, võttis arstide hinnangud mõlema osapoole vigastuste kohta ning analüüsis ka videot, mis juhtunu järgselt salvestati. Kogutud tõendeid hinnates esitas politsei kahtlustuse 42-aastasele Dmitrile, kes kahtlustuse kohaselt ründas ühte teda tervisekõnni ajal narrinud meestest käimiskeppidega. Sotsiaalmeedias avaldatud kirjeldus juhtunust ei vasta tõele ning läheb vastuollu ka avaldatud videoga. Kahtlustatav sai küll juhtunu käigus ka ise kannatada, kuid vähem kui sentimeetri pikkused haavad põsel, ninal ja käsivartel ei viidanud grupiviisilisele peksmisele," rääkis Saarniit.

Praeguseks on politsei kriminaalmenetluses kogutud tõendid edastatud prokuratuuri ning prokurör otsustab lähiajal, kas mehele esitatakse süüdistus kehalises väärkohtlemises.

Vaata videot konfliktist SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee