Purjetaja Elise Umb hakkab pop-up-merekoolis noortele purjetamist õpetama. (Tairo Lutter)

Tänavuse merekultuuriaasta käigus tutvustakse noortele merega seotud vaba aja veetmise võimalusi.

Tänavu suvel aset leidev pop-up-merekool Meresõber annab noortele võimaluse proovida nelja veega seotud spordiala: purjetamine, lohesurf, kajakiga ja SUP-lauaga sõitmine. Kokku jõuab Meresõber seitsmesse Eesti suuremasse linna. Huvilised saavad end kirja panna merekultuuriaasta veebilehel merekultuur.ee.

Pop-up-merekooli Meresõber koordineerib Eesti jahtklubide liit ning projektijuhi Indrek Ilvese sõnul on programmi eesmärk anda noortele võimalus saada vahetu merelkäigu kogemus. „Meri pakub väga mitmeid võimalusi sportimiseks ja vaba aja veetmiseks ning meie eesmärk on seda laiemalt tutvustada,” ütles Ilves. Selleks on loodud kaks võimalust: eelregistreerimisega viiepäevane merekool noortele vanuses 8–16 aastat ning õhtuti ja nädalavahetuseti kiirkursus „Esimest korda veele” kõikidele huvilistele. „Viiepäevane merekool annab võimaluse tutvuda eri veespordialadega põhjalikumalt, kus iga päev on fookuses üks spordiala ning üldine veeohutus. Õhtuti ja nädalavahetustel saavad aga SUP-laua, lohesurfi, kajaki ja purjetamisega tutvuda kõik huvilised vanusest hoolimata,” täpsustas Ilves. Osalustasu kursustel on sümboolne. Viiepäevane kursus maksab 10 eurot inimese kohta ning tunniajane kiirkursus „Esimest korda veele” 5 eurot.

Kõiki noori meresõpru juhendavad oma ala professionaalid. Vaneminstruktor Elise Umb on Eesti koondislane purjetamises ning kuulub paadiklassi 470 naiste arvestuses maailma paremikku. Purjetamise instruktor Terje Lepik on purjetamisega tegelenud juba 10 aastat. Ta on kuulunud noorte koondisesse ja toonud võistlustelt koju mitmeid auhinnalisi kohti. Kajakiinstruktor Oskar Jüssi on teinud individuaalseid koolitusi alates 2012. aastast ning alates 2014. aastast teeb ta SeaKayak Estonias voolava vee, surfi, gröönipöörete ja süstasõidu baaskoolitusi.

Pop-up-merekooli Meresõber toimumiskohad:

1.06–12.06 Narva joa org ja Narva veehoidla

13.06–26.06 Pärnu jahtklubi

04.07–17.07 Tallinna lennusadam

18.07–31.07 Tartu Anne kanal ja Saadjärv, Jääaja keskus

01.08–07.08 Haapsalu Väike viik

08.08–21.08 Kuressaare

22.08–28.08 Lohusalu jahisadam

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias