Värsked Tallinna uudised

Aita valida parimat teetõket!

Hirm sõja ees? Politsei tahab sulgeda Toompeal Rahukohtu tänava (34)

Toimetas Andra Nõlvak, 16. mai 2016, 18:16
ElektriaedFoto: Õhtuleht
Hirm sõja ees, mis peavoolumeediast meil iga päev vastu vaatab, tundub nüüd olevat jõudnud igapäevaellu, ning Stenbocki maja asukad Rahukohtu tänavas on asunud oma residentsist kujundama hoolikal kaitstud tsitadelli, sest Vabariigi valitsuse liikmete ihude kaitmise nimel tahab politsei autoliikluseks tõketega sulgeda Rahukohtu tänava Toompeal, kirjutab Pealinn.

Selleks on jõutud teha juba kirjalikku teavitustööd kohalike äripidajte ja elanike hulgas, kes hakkavad eeldavasti erilubadega oma poekeste ja/või korterite juurde, mis kohalikes elanikes ja poekeste pidajates tekitab mõistmatust. 

"Me elame ja töötame siin, aga meile ligipääs muutub ju ilmselt palju ebamugavamaks," muretses Toompea poepidaja Natalja, lisades, et ehk on tal edaspidi lihtsam hoopis helikopter soetada.

Kuuldavasti soovitakse sinna paigutada umbes samasuguseid poste nagu Kentmanni tänavale USA saatkonna juurde, mida siis vajadusel saab maa alla lasta, et lubatud auto valitsuse tänavale ligi pääseks, Tallinna transpordiamet juhataja Andres Harjo sõnul ei näe praeguse seisuga linn aga sel mõtet ega vajadust.

Politsei pressiesindaja Uku Tampere sõnul ei kaasne Rahukohtu tänavale teetõkete paigaldamisega aga sisulist liikluskorralduse muutust ning kõik need, kellel on luba olemas saavad tänavalt sõita nii nagu tänaga ning ka praegu on Rahukohtu 2 hoone nurgal liiklusmärk "Sissesõidu keeld" koos lisateatetahvliga "Välja arvatud Riigikantselei lubadega". 

Kui tänavale kehtib juba täna sissesõidu keeld ja vaja on Riigikantselei luba, siis kui otstarbekas on tänava sulgemine? Kui ühe variandina nähakse alla lastavaid poste nagu Kentmanni tänaval, siis võimalus on ju veel ka näiteks kivist tuvikujud, milliseid võib Tallinnas mitmel pool näha. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee