Värsked Tartu uudised

Hädaabinumbrile helistanud 7-aastane poiss kutsus teise lapse lööjale politsei (22)

Toimetas Piret Pappel, 6. aprill 2016, 12:25
Pilt on illustreerivFoto: ALDO LUUD
5. aprilli õhtupoolikul sai häirekeskus kõne, et Tartus Kalda teel mänguväljakul lõi üks laps teisele vastu nägu.

Kuna kohapeal lapsevanemaid ei olnud ja läheduses ka teisi täiskasvanuid ei paistnud, haaras mänguväljakul olnud kõrvaline 7-aastane poiss asjalikult mobiiltelefoni järele ning palus politseinike abi. Laps selgitas telefonis, kuidas kõik juhtus, kes keda lõi ning jäi kohapeale ühes teistega korrakaitsjaid ootama.

Patrull rääkis mänguväljakul olnud lastega juhtunust ning selgitas, et teise löömiseks ei ole mitte ühtegi põhjust või selgitust. Kohal oli ka laps, kes väidetavasti mängukaaslast löönud oli.

Patrull viis selle poisi koju ja andis üle lapsevanematele, et ka nemad oleksid kursis juhtunuga ning saaksid oma lapsega eraldi sel teemal kõneleda. Edasi tegeleb juhtunuga noorsoopolitsei.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksandr Naidis kiitis lapse asjalikku tegutsemist olukorras, kus vahetut võimalust mõnelt teiselt täiskasvanult abi saamiseks ei olnud. „Oluline ongi, et lapsed mõistaksid samamoodi väikesest peale, et vägivalda ei saa ühelgi juhul sallida. Olgu rusikavõimu näitajateks noored või vanemad, juhtugu see öisel või päevasel ajal, koduseinte vahel või mänguväljakul. Hoolivuse üles näitamine, hädaabinumbril helistamine ja abi kutsumine on kiiduväärt tegu, eriti kui seda mõistab ning julgeb teha laps ning seejuures omaalgatuslikult,“ ütles Naidis.

Operatiivjuht lisas, et lapsed saavad tänapäeval õige vara mobiiltelefonide omanikuks ning paljud käsitlevad neid kordi paremini kui täiskasvanudki. „Lastelt tasuks siiski pärida igaks juhuks veelkord üle, kas nad teavad, kuidas ja millistel juhtudel hädaabinumbrile helistada. Lisaks selgitada, et nad ei tohi karta hädaabinumbrile helistamist, kui abi on kiiresti vaja,“ rõhutas Naidis.

22 KOMMENTAARI

j
jansa 8. aprill 2016, 12:58
See, mida 112 helistanud 7-aastane poiss tegi, ongi kriminaalpreventsioon. Tollel väge täis rusikavennal jääb nüüd loodetavasti karistamatuse tunne tulemata ja maailmas on tulevikus üks kurjategija vähem.
p
pätt 7. aprill 2016, 19:46
igati julge poiss et politsei kutsus,ega siis temast kohe pealekaebaja ei pea saama
poiss oli lihtsalt tark ei kaotanud pead oli rahulik ja kirjeldas kõike.....
oleks eestis selliseid vanemaid rohkem, kes oma lapsi nii tublideks kasvataksid
Loe kõiki (22)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee