Värsked Pärnu uudised

Peakokad pakuvad restoranide nädalal rikkalikult kala (3)

LL, 31. märts 2016, 17:07
Restorani Raimond peakokk Marko Lumera Silver Gutmann Foto: Silver Gutmann
Kahekümne ühe Pärnu restoranide nädalal osaleva restorani peakokad on kampaanianädala menüüsse kokku seadnud mitmeid põnevaid maitseid. Merekultuuriaastale vääriliselt on menüüs ka rohkesti mereande, nagu näiteks siiafilee, tursk, koha, meritint, merlang, latikas, hiidkrevetid, kammkarbid jt.

Restorani Raimond peakoka Marko Lumera sõnul on nende menüüs kasutatud kohalikku toorainet, millele on lisatud tavatuid nüansse. „Restorani Raimond õhtusöögi eelroaks on põrsa ja pardiliha terriin, kus põnevat maitset annab ühe lisandina heinasuitsu peet. Pearoaks pakutavat lambatallekaela ja keelt on täiendamas põdrasammal, mis on paljudele vaid männimetsast tuttav ja tuleb restoranis taldrikule serveerituna ilmselt üllatusena. Sellised väikesed nüansid toovad elevust ja pakuvad meeldejäävamaid elamusi,” lisas Lumera.

SA Pärnumaa Turism juhataja Kaire Ilusa sõnul on seekord kaasatud ettevõtmisse ka kaks maakonna ettevõtet. „Mullu avati Pärnu vahetus naabruses asuval kahel golfiväljakul heal tasemel restoranid ja kutsusime sel aastal ka nemad osalema. Loodame, et need uued kohad saavad seeläbi linnarahvale tuttavamaks,” lisas Ilus.

Pärnu restoranide nädal toimub 2.–10. aprillini 2016 eesmärgiga tutvustada Pärnu söögikohti. Osalevad restoranid pakuvad kampaanianädalal kahekäigulist lõunasööki hinnaga 10 eurot ja kolmekäigulist õhtusööki hinnaga 15 eurot. Kohti saab broneerida kampaanialehekülje www.parnurestaurantweek.ee kaudu.

Nädala kulminatsiooniks on 9. aprilli õhtul restoranis Noot toimuv peakokkade galaõhtusöök. Kohalikest maitsetest inspireeritud kuuekäigulise õhtusöögi valmistavad 11 Pärnu peakokka restoranidest Eagle, Embecke, Jahtklubi, Kalamajakas, Noot, Piparmünt, Raimond, Strand, Tervis, Tervise Paradiis ja Wesset. Maitsed sobitab kokku Eesti peakokkade ühenduse president Rudolf Visnapuu, sobivad joogid valib sinna juurde sommeljee Aivar Vipper.

Maitsejalutuskäik

2. ja 9. aprillil on huvilistel võimalik tutvuda Pärnu Restoranide Nädalal osalevate restoranidega, piiluda nende köökidesse ning saada uusi teadmisi hoonete ajaloost. Pärnumaitseline jalutuskäik suvepealinnas algab mõlemal päeval kell 15 Pärnu hotelli eest ja kestab umbes 1,5 tundi. Maitsejalutuskäike juhib MTÜ Pärnu giidide ühingu atesteeritud giid Triin Kolts, osalemine on tasuta.

3 KOMMENTAARI

t
Toidusõber 7. aprill 2016, 10:02
Külastasime Restoraninädala raames viite kohta- Raimond, Kalamajakas, Ammende ja mõlemaid golfirestorane. Teistest eristus oma väga hea taseme poolest...
(loe edasi)
t
Tiit 1. aprill 2016, 15:30
Toit valmistatakse kohalikust toorainest, nagu näiteks hiidkrevetid ja kammkarbid.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee