Värsked Tallinna uudised

Põhja-Tallinna uus linnaosavanem kõrvaldab ametist kolm töötajat (1)

Õhtuleht.ee, 9. märts 2016, 12:59
Raimond KaljulaidFoto: Meelis Tomson
Täna Tallinna Linnavalitsuse poolt ametisse nimetatud uus Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid teatas, et vabastab ametist kolm senist linnavalitsuse töötajat.

Uus Põhja-Tallinna linnaosavanem sõnas, et pärast Tallinna Nõukogu otsust nimetada teda Põhja-Tallinna linnaosa vanema kandidaadiks tuleb linnaosas asjad korda teha, milleks vajab linnaosa lisaks tugevale juhile ka head meeskonda.

Sellega seoses teatas Kaljulaid muudatustest linnaosa juhtimises ja juhtmeeskonnas: ametist vabastatakse linnaosa vanema senine nõunik Olesja Levikina. Lõpetatakse töölepingud linnaosa avalike suhete nõuniku Raivo Lottiga ja kantselei peaspetsialisti Kaili Muruga. Kõigi kolmega toimub töösuhte lõpetamine vastastikusel kokkuleppel.
Kaljulaid rõhutas, et tal ei ole vabastatavatele töötajatele või nende tööle otseseid etteheiteid.

“Kaadrimuudatused on kantud soovist tuua linnaosa juhtimise juurde uusi inimesi, kes toetavad minu nägemust Põhja-Tallinna arengust. Ma tahan tõsta juhtmeeskonna taset. See ei tähenda, et praegused töötajad olid halvad, kuid alati on võimalik moodustada veel tugevam meeskond,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaid lubas, et teatab lähimal ajal, kes lahkujate asemel tööle tulevad ja tema meeskonnaga liituvad. Mis puudutab võimalikke täindavaid kaadrimuudatusi, siis Kaljulaid kinnitas, et tal pole ühegi linnaosas töötava inimese suhtes mingeid eelarvamusi.

"Kas edasised muudatused nii protsessides kui ka inimeste osas on vajalikud, vajab juba analüüsi ja linnaosa valitsuse tööga põhjalikumalt tutvumist. Kui aga aja jooksul selgub, et täiendavad muudatused on vajalikud, siis ma kindlasti viin nad ellu, kuid ärme rakenda vankrit hobuste ette. Olen kindlasti avatud koostööle kõigi linnaosa töötajatega,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on tema esmane eesmärk on linnaosas rutiinse tööõhkkonna taastamine.

“Samal ajal vaatame, mis on tehtud, mis on pooleli ja millised projektid tuleb sel aastal veel käivitada. Palju küsitakse probleemide kohta, mis on samuti tähtis. Kuid tuletan meelde, et juhtimine on ka võimaluste ära kasutamise kunst,” ütles Kaljulaid, ning lubas, et suudab linnaosa arengutempot hoida.

“Kui hästi või halvasti mul minu töö õnnestub, selle kohta annavad oma lõpliku otsuse linnaosa elanikud kohalike omavalitsuste valimistel,” nentis Kaljulaid.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee