Vaba aeg

Rein Rannap ühendab roki ja sümfooniaorkestri 

Linnaleht, 3. märts 2016, 17:36
Neljapäeval kuuleb Rein Rannapi uudisteost. Foto: Mati Hiis
Järgmise nädala neljapäeval tuleb Tallinnas Vene kultuurikeskuses Talvejazzi kontserdil esiettekandele helilooja Rein Rannapi „Concerto in Rock”.

Kuulsate rokkansamblite ja sümfooniaorkestrite koostööst leidub näiteid küllaga. Üks esimesi katseid ühendada rokkbändi ja sümfooniaorkestri võlusid pärineb aastast 1969 ansamblilt Deep Purple, see inspireeris omal ajal ka Rannapit.

„Concerto in Rock” on kirjutatud klassikalises kolmeosalises instrumentaalkontserdi vormis. Teoses soleerivad autor ja rokkansambel koosseisus Pent Järve, Siim Usin ja Borka. Neid toetavat Otsa kooli sümfooniaorkestrit juhatab Kaspar Mänd. Orkester kõlab traditsiooniliselt, kuid on ka eksperimente, näiteks loevad kõik mängijad ette netikommentaare.

Autoriõhtu teine osa annab aimu Nõukogude impeeriumi esimestest põrandaalustest katsetest luua sõltumatut rokkmuusikat. See osa kujutab endast sümboolselt ühte Ruja paljudest ärakeelatud esinemistest 1970. aastate alguses. Ruja repertuaar koosnes tollal vaid Rannapi lauludest põhiliselt Jüri Üdi / Juhan Viidingu sõnadele. Kuigi osa neist lauludest on tänapäeval huvilistele kättesaadavad omaaegsete salvestistena, siis osa laule kõlavad sel kontserdil taas rohkem kui üle 40 aasta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee