Värsked Tallinna uudised

FOTOD | Reedel sai sarikate alla NATO staabielemendi hoone (6)

Toimetas Geidi Raud, 12. veebruar 2016, 23:42
Foto: Kaitseväe peastaap
Reedel peeti sarikapidu Tallinnas NATO staabielemendi hoone juures, mis lõplikult valmib eeloleval suvel.

NATO staabielemendi ülema kolonel Urmas Niguli sõnul leppisid 28 riiki pisut enam kui aasta tagasi kokku selles, et NATO-l on vaja väga kiiresti reageerivat
sõjalist üksust ja seda toetavat üksust.

"Võime tagamine on meie, NATO staabielemendi ülesanne ja täielik valmisolek selleks peab olema saavutatud käesoleva aasta suveks. Üheks valmisoleku kriteeriumiks on vajaliku taristu olemasolu ehk seesama hoone siin," ütles kolonel Nigul. "Pole kahtlust, et juba nelja kuu pärast kolib siia, oma alalisse teenistuskohta, NATO staabielement."

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe sõnul on tegemist oluliste kindlustusmeetmeetega NATO idatiival. "Siin ei ole tegemist lihtsalt ühe hoone renoveerimisega, siia tuleb NATO staabielement, mis on nähtav osa NATO suurenevast kohalolekust Eestis," ütles ta.

Muinsuskaitse all oleva, 1910. aastal ehitatud hoone renoveerimist alustati mullu suvel, pärast 15. juunil aset leidnud NATO staabielemendi inauguratsioonitseremooniat. Hoone valmimine ja üleandmine on planeeritud 2016. aasta juunis, kui NATO staabielement saavutab täisvõimekuse.

Rahvusvahelise sõjalise peakorteri staatuses oleva NATO staabielemendi ülesanne on toetada NATO üksuste vastuvõtmist, toetust ja õppuste läbiviimist Eesti
territooriumil.

Staabielement võimaldab võimaliku kriisi korral NATO vägedel kiirelt Eestisse tulla, samuti aitab see juba praegu Eestis olevate liitlasvägede kohalolu
koordineerida ja erinevaid kaitseplaane kooskõlastada.

Ülesanded saab NATO staabielement Poolas Szczecinis asuvalt NATO kirdekorpusest, mille alluvuses on lisaks Eestis asuvale staabielemendile ka Lätis, Leedus ja Poolas asuvad staabielemendid.

Eestis asuvas NATO staabielemendis on 40 teenistuskohta, neist pooled täidavad eestlased ja pooled teiste NATO liikmesriikide esindajad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee