Värsked Tallinna uudised

Uudist täiendatud kell 11.40 ja 13.41!  Trammiliiklus taastub orienteeruvalt kella 18 ajal.

ÕNNELIK ÕNNETUS: Vabaduse väljakul kukkus korraga kolm laternaposti ümber (26)

Õhtuleht.ee / Delfi, 6. veebruar 2016, 10:38
6. veebruari varahommikul kukkus Tallinnas Vabaduse väljakul ümber kolm tänavavalgustusposti, lõhkudes trammiliini. Üks post kukkus peale sõiduautole.Foto: Päästeamet / Twitter
Laupäeva varahommikul pärast kella kuut kukkus Tallinna kesklinnas sõiduteele kolm suurt tänavaposti, mille tõttu katkes tundideks trammiliiklus. Õnnetust võib pidada õnnelikuks, sest laupäeva hommikutundidel on tänavail liikumas vähe inimesi ja sõidukeid. Viga sai vaid üks auto. Tipptunnil oleks sellisel õnnetusel võinud olla traagilised tagajärjed.

Täna kell 6.24 teatati päästjatele, et Tallinnas Vabaduse väljakul Jaani kiriku taga on murdunud kolm tänavavalgustusposti ja lõhkunud ka trammiliinid, edastas Päästeamet Twitteris.

Vabaduse väljaku kõrval Jaani kiriku taga oli Pärnu maanteel igasugune liiklus sõidukitele suletud, edastas Päästeamet Twitteris. 

Lugeja kirjeldas Delfile, et postid olid tänavale langenud "ilma selge põhjuseta" ning üks neist tabas ka Volkswagen Passati esiotsa.

Päästeamet teatase, et kella 8.00ks eemaldasid Kesklinna päästekomando päästjad tänavavalgustuspostid. Kella kaheksa ajal avas politsei Pärnu maanteel liikluse. Trammid saadi liikuma mõni aeg hiljem.

Inimesed vigastada ei saanud.

Seoses trammiliini kandepostide avariilise väljavahetamisega palub Tallinna Transpordiamet vältida autojuhtidel liiklemist Pärnu maanteel Vabaduse väljaku ja Georg Otsa tänava vahelisel lõigul, teatas Raepress. Liiklus on ümber korraldatud kuni tööde lõpuni.

Kui algul arvati, et trammide number 3 ja 4 liiklus taastub pärastlõunal kella kahe-kolme paiku, siis kell 13.40 teatas Raepress, et trammiliinide remontimine kestab orenteeruvalt kella kuueni. 

Bussiliiklus toimib graafikupäraselt.

Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul tegeleb praegu ekspertiis põhjuste väljaselgitamisega, miks deformeerusid kolm trammiliini kandeposti ja vajusid pikali.

Delfi fotosid näete siit. 

Samal teemal

9. veebruar 2016, 11:41
FOTOD | Kukk: linnavalitsus värvis roostetanud tänavapostid neli aastat tagasi lihtsalt üle
6. veebruar 2016, 13:39
Teele prantsatanud postid olid põhjalikult läbi roostetanud

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee