Värsked Tallinna uudised

FOTOD | Tallinna raekojas õnnitleti uusi ilmakodanikke 

Toimetas Kristin Aasma, 21. jaanuar 2016, 14:21
Tallinnas novembris-detsembris sündinud lapsed said 21. jaanuaril 2016 raekojas pidulikult nimetunnistused.Foto: Raepress
Tänasel pidulikul vastuvõtul Tallinna raekojas said nimetunnistused 51 mullu novembris ja detsembris sündinud last. Värsketest nimetunnistuste saajatest olid 26 poisid ja 25 tüdrukud. Nelja perre sündis kolmas laps.

Uusi linnakodanikke ja nende vanemaid Tallinna kõige esinduslikumasse hoonesse tervitama tulnud Tallinna linnasekretär Toomas Sepp rõhutas oma pidulikus kõnes, et imelise lapsepõlve kujundamine on väga pingeline, kuid õnnetoov töö, vahendas Raepress. "Tallinn austab ja väärtustab vanemaid, kes on otsustanud kinkida inimesele elu," ütles linnajuht. „Aitäh teile, lapsevanemad, et olete siin oma imeliste tüdrukute ja poistega, tulge kindlasti mõne aja pärast tagasi!"

Linnasekretär kinkis päevakangelastele Helina Tilga joonistusega piimakruusi koos pudrukausiga ning nimetunnistuse, mis on Tallinna vapiga kaante vahel.

Pealinnas oli mullu novembris-detsembris iive positiivne - Tallinna Perekonnaseisuametis registreeriti 883 lapse sünd ja 721 isiku surm.

Populaarsemad tüdrukute nimed sel perioodil olid Sofia, Laura, Eliise ja Anastasia. Poistele pandi sagedamini nimeks Robin, Robert, Oliver ja Maksim.

Samal teemal

16. jaanuar 2016, 20:04
IRLi esimees: Eesti suur eesmärk olgu kaks miljonit eesti keelt kõnelevat inimest
15. jaanuar 2016, 08:21
Eesti rahvaarv vähenes aastaga 1500 inimese võrra

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee