Vaba aeg

Must Kast: jõuluajal peaks kõik saama osa teatriimest 

Linnaleht, 17. detsember 2015, 17:17
Musta Kasti talvelavastus „Padjatäis päikest” Foto: Must Kast
Teater Must Kast mängib teisipäevani Tartu Uue teatri proovisaalis talvelavastust „Padjatäis päikest”, mida saavad tasuta vaatama tulla vähekindlustatud ja erivajadustega lapsed ja täiskasvanud. Nii näevad lavalugu ka need, kellele pileti ostmine võib üle jõu käia või kes ei pruugi muidu teatrisse sattuda.

Teatri juhi Reeli Lonksi sõnul on tasuta külastust pakutud mitmele organisatsioonile ning paljud neist on olnud võimalusest väga huvitatud. „Tasuta etendusel on juba käinud Käopesa perekodu ja Tartu Hiie kooli külalised, tulekul on ka Tartu laste turvakodu, Mäe-kodu, Tähtvere avatud naistekeskus ja Tartu naiste varjupaik,” ütles Lonks. Teatri kollektiiv on seisukohal, et igal inimesel peaks olema võimalus jõulude eel teatriimest osa saada.

Lennart Peebu lavastus „Padjatäis päikest” kutsub lapsi ja täiskasvanuid rännakule sooja Indiasse. Tegemist ei ole traditsioonilise jõululavastusega, pigem pakub see võimalust hallist Eestimaa detsembrist korraks välja astuda, et ühe fantastilise loo kaudu kogeda midagi tõeliselt päikselist. Lavastus ei ole mõeldud ainult lastele – päevaseks energiasüstiks sobib see igas eas vaatajatele.

Vaata ka teatri kodulehte www.teatermustkast.ee.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee