Värsked Pärnu uudised

Kinnisvaraportaal: korterimüüjate hinnaootused kasvavad (1)

Õhtuleht.ee, 12. detsember 2015, 11:08
Kinnisvara kuulutus Foto: Stanislav Moškov
Kui aastaga on korteri müügipakkumiste arv kinnisvaraportaalis KV.EE kasvanud vaid 2 protsenti, siis müügikuulutustes küsitav ruutmeetrihind on tõusnud 7 protsenti. Suurematest linnadest on hinnaootused kõige rohkem kasvanud Pärnus.

Kui mullu novembris küsiti Pärnu korteri ruutmeetri eest keskmiselt 1198 eurot, siis tänavu küsitakse 1301 eurot, mis teeb tõusuks 9 protsenti. Tallinnas, kus asub üle poole kõigist müügipakkumistest, on pakkumistes toodud hind kasvanud aastaga 4 protsenti, Harjumaal tervikuna 5 protsenti ja Tartus 2 protsenti, edastas KV.EE.

"Pakkumishindade üldise tõusu taga on suures osas uute korterite pakkumise suurenemine. Uued ja kallimad korterid jõuavad müüki ja tõstavad seeläbi keskmist hinda," selgitas KV.EE juht Tarvo Teslon ning tõi teise optimistlike hinnaootuste põhjusena välja ka üldise aktiivsuse kinnisvaraturul. "Kõrge tehingute arv kasvavate palkade ja madalate intressimäärade tingimustes annab kinnisvaramüüjatele lootust, et kasvava hinnaga varale on võimalik ostja leida."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee