Värsked Pärnu uudised

Pärnus peetakse Kaitseliidu suurõppust 

Linnaleht, 3. detsember 2015, 16:32
Kaitseliitlased harjutavad sel nädalavahetusel tegutsemist ka linnatingimustes. Foto: Karri Kaas
Sel nädalavahetusel toimub Pärnus Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna õppus „Orkaan”, millest võtavad osa ligi 1300 kaitseliitlast, kaitseväelast ja Läti vabatahtlikku. Õppuse tõttu suletakse ajutiselt osa tänavaid.

Kaitseliidu reedest pühapäevani kestval suurõppusel harjutatakse tegutsemist hoonestatud alal, põhiliselt kaubasadama ümbruses Vana-Pärnus ja vanade kasarmute juures Tammsaare puiesteel. Õppuse toimumispaikades kasutatakse päevasel ajal ka imitatsioonivahendeid. Tänavune „Orkaan” on järjekorras kümnes.

Miili sõnul pakub „Orkaan” harukordset võimalust heita pilk Kaitseliidu väljaõppele ning kõik huvilised on oodatud sellest osa saama. Samas paneb ta inimestele südamele, et nad järgiksid julgestajate juhiseid ja püsiksid väljaspool lintidega tähistatud ala. Õppuse ajal linnas liikudes tuleks arvestada ka ajutiste liikluskorralduse muudatustega väljaõppealade läheduses.

„Samuti on kõik linnakodanikud kutsutud lõpurivistusele,” lausus malevapealik. Õppuse lõpurivistus algab pühapäeval kell 14 Keskväljakul ning nii riigikaitsjatele kui ka linnakodanikele pakutakse seal sõdurisuppi.

Peale Pärnu näeb Eesti ja Läti vabatahtlikke sõjamehi tegutsemas Häädemeeste ja Kabli lähedal, Eametsas ning Vaskrääma piirkonnas. Liiklus pole väljaõppega seotud alade lähiümbruses otseselt piiratud, välja arvatud sel ajal, kui üksused massiliselt liiguvad.

Suurõppusel osalevad võitlejad põhiliselt Saaremaa, Pärnumaa ja Lääne malevast, keda toetavad väiksemate üksustega teised Kaitseliidu malevad. Samuti on kaasatud Scouts-pataljoni ja Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze kompaniid ning Eesti õhuväe lennuvahendid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee