Värsked Pärnu uudised

Raeküla hea kodaniku nädal algab Madripeoga (1)

Linnaleht, 19. november 2015, 16:13
Mullu pälvis Raeküla hea kodaniku tiitli Eino-Jüri Laarmann. Foto: URMAS LUIK
Raeküla koostöökolmik korraldab kaheksandat aastat järjest hea kodaniku nädalat.

Nädal avatakse laupäeval kell 15 Madripeoga ehk mardi- ja kadripäevale pühendatud perepeoga, kus tutvustatakse mardi- ja kadrikombeid ning huvilised saavad mängida rahvalikke mänge ja tantsida Vanakooli retrobändi saatel.

Pühapäeval kell 14 tuleb kokku itaalia keele klubi, mida juhendab Vanakooli keskuses vabatahtlikuna tegutsev itaallane Michele Colonna. Esmaspäeval peetakse Vanakoolis folkloorihommikut, kus folkloorirühma Kaasike memmed laulavad ja tantsivad koos Raeküla kooli algklasside õpilastega. Päev lõpeb kell 18 tulevikulugude kogumise talgutega, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised.

Nädala kestel korraldatakse üritusi ka linnaosa koolis ja lasteaias. Õpilased on ette valmistanud taaskasutuskunsti näituse, põhikooli viimase astme noored saavad Michele Colonna vahendusel ülevaate Euroopa vabatahtlikust teenistusest, õpilastele ja klassijuhatajatele toimuvad ringkäigud Vanakooli keskuse ruumides. Teisipäeval kella 16–18 peetakse Raeküla lasteaias heategevuslikku laata.

28. novembril kell 15 algab Raeküla Vanakooli keskuses pereansamblite võistlust „Peretuur”. Žürii esimees ja külalisesineja on Walesi muusik Gerallt Rhun. Nädal tipneb tiitli „Raeküla hea kodanik” väljaandmisega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee